App Store wreszcie po polsku

App Store wreszcie po polsku

0

Wraz z debiutem systemu iOS 11 do rąk użytkowników trafił na nowo zaprojektowany sklep z mobilnymi aplikacjami. Co ciekawe nowy design oraz funkcje App Store przyczyniły się do zwiększenia sprzedaży oprogramowania w nim oferowanego. Pewnym mankamentem jednak do teraz był brak tłumaczenia opisów w sklepie na nasz rodzimy język.

Nowy App Store, to także nowa zakładka „Dziś”, w której użytkownik znajdzie rekomendacje aplikacji wraz z obszernymi opisami, a nawet całe artykuły związane z dziedziną programowania. Przez ponad rok ta część sklepu nie była tłumaczona na język polski. Do teraz.

Od kilku dni zakładka „Dziś” zawiera już pełne, polskie opisy polecanych aplikacji oraz gier. Na ten moment nie wszystkie wpisy są jeszcze zaktualizowane ale zapewne to tylko kwestia czasu. Cieszy fakt, że Apple zaczęło wreszcie dostrzegać polski rynek i kłaniać się w kierunku polskiego klienta. Tłumaczenie App Store to jedno, a debiut usługi Apple Pay to drugie. Już nie mogę się doczekać kiedy kalifornijska firma zabierze się wreszcie za implementację języka polskiego w asystenta głosowego Siri.

Źródło: iMagazine

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *