Aparat w iPhone trzęsie się i nie łapie ostrości lub nie można wybrać trybu aparatu. Jak naprawić?

Aparat w iPhone trzęsie się i nie łapie ostrości lub nie można wybrać trybu aparatu. Jak naprawić?

Aparat w iPhone trzęsie się i nie łapie ostrości lub nie można wybrać trybu aparatu. Jak naprawić?

0

Jeżeli po włączeniu funkcji Aparat w iPhonie obraz trzęsie się, kamera nie potrafi złapać ostrości, aparat iPhone’a nie działa prawidłowo lub któryś z trybów kamery nie działa, to najprawdopodobniej zestaw kamer uległ awarii. Co zrobić, aby kamera w iPhonie ponownie zaczęła działać poprawnie i dlaczego uległa uszkodzeniu?

Skoro trafiłeś do tego artykułu, to najpewniej masz problem z niepoprawnym działaniem aparatu w swoim iPhonie. W zależności od modelu, Twój iPhone może być wyposażony w jedną kamerę lub zestaw dwóch, a nawet trzech aparatów. Niestety, w przypadku telefonu iPhone, nawet jeżeli tylko jeden z aparatów w zestawie kamer nie działa prawidłowo, to konstrukcja zestawu kamer wymaga wymiany wszystkich razem.

Serwis naprawiajacy aparaty fotograficzne w telefonach marki Apple.
Naprawa aparatu w iPhone.

Obraz z kamery po włączeniu aparatu w iPhonie trzęsie się

Nowoczesne kamery, w które wyposażone są telefonu iPhone posiadają niezwykle zaawansowane kamery, składające się z wieloelementowej optyki oraz systemu stabilizacji i ostrzenia obrazu. To dzięki temu ostatniemu, zdjęcia wykonane z ręki przy stosunkowo niezłym świetle, potrafią wyjść ostre i ładne.

oryginalne części zamienne w serwisie AppleMobile.pl w Szczecinie
W naszym serwisie korzystamy z oryginalnych części zamiennych.

Stabilizacja obrazu to system mechaniczny znajdujący się w każdym z obiektywów kamery. Jeżeli ulegnie awarii, obraz wyświetlany z podglądu kamery zaczyna nienaturalne trząść się, zacinać, a nawet wydawać z siebie dziwne dźwięki.

 

Niestety, uszkodzony mechanizm stabilizacji obrazu nie jest możliwy do naprawy. W przypadku awarii, gdy obraz podczas pracy aparatu skacze, trzęsie się, wydaje z siebie dziwne dźwięki i po prostu kamera nie działa poprawnie, konieczna będzie wymiana kamery w iPhonie na nową.

wymiana kamery w iphone
W przypadku awarii aparatu w iPhone który sie trzesie, konieczna jest wymiana całego zestawu kamer.

Co zrobić, aby nie uszkodzić aparatu w iPhone:

 • unikać jazdy z telefonem przytwierdzonym na uchwycie do motocykla
 • unikać jazdy z telefonem przytwierdzonym na uchwycie do roweru
 • unikać uderzeń i upadków
 • unikać wody, wilgotnych miejsc
 • korzystać z etui o wysokim stopniu zabezpieczenia wyspy kamer

Obraz z aparatu w iPhone jest niewyraźny, jak to naprawić?

Jednym z objawów uszkodzenia mechanizmu auto-focus jest brak możliwości złapania ostrości podczas filmowania i fotografowania przy pomocy iPhone’a. Dlatego jeżeli nawet obraz podczas używania iPhone’a nie trzęsie się jak w opisywałem w akapicie wyżej, tylko jest rozmyty, nieostry i niepoprawny, niestety może to być także problem z mechanizmem stabilizacji i ostrości kamery. W takim wypadku kamera będzie wymagała wymiany w ramach wymiany całego zestawu wszystkich kamer w telefonie.

W serwisie APPLEMOBILE.PL wymienisz aparat w iPhonie na oryginalny i z gwarancją.

Jednak problem z uzyskaniem ostrości w zdjęciach może być bardziej błachy – zabrudzone szkiełko aparatu. Jeżeli Twój telefon nie może złapać ostrości podczas fotografowania iPhonem, fotografie z telefonu są nieostre, sprawdź czy czasem szkła chroniące obiektywy kamer nie są zabrudzone przez codzienne użytkowania.

Na tym zdjęciu widac nie tylko pęknięte, ale bardzo brudne szkło aparatu. Jeżeli szkło w Twoim telefonie będzie brudne, zdjęcia nie będą ostre i ładne. Dbaj o czystość kamer przed każdym użyciem!

Telefonu dotykamy nawet kilkaset razy na dobę, nie zawsze mając czyste ręce. O zabrudzenie szkła obiektywów aparatów w iPhonie zatem nie trudno, a przyczyną nieostrych zdjęć w iPhonie wśród naszych Klientów bardzo często jest właśnie brudny obiektyw kamer w iPhone.

Jeżeli dojdzie do silnego uderzenia w obiektyw kamery, to pęknięcie szkłą obiektywu, które można naprawić stosunkowo tanio będzie naszym najmniejszym problemem.

Nieco większym problemem będzie sytuacja, w której szkło aparatu w iPhonie ulegnie rozbiciu i trzeba będzie je wymienić. W przypadky, gdy rozbijemy szkło aparatu w iPhonie najważniejszym jest zabezpieczenie otworu rozbitego aparatu przed dostaniem się brudu do jego wnętrza. Wystarczy nakleić jakąlolwiek naklejke na uszkodzone szkło aparatu – naklejkę, plaster czy kawałek taśmy klejącej.

Koniecznie zaklej rozbite szkło aparatu taśmą lub inną naklejką. Jeżeli na obiektyw dostanie się brud, kamera będzie nie do odratowania.

Pozwoli to zabezpieczyć skruszone szkło przed dalszym kruszeniem i wpadaniem okruchów do mechaniki aparatu, co może uszkodzić mechanizm stabilizacji lub porysować niezwykle delikatny obiektyw kamery.

Jeżeli zabezpieczysz rozbitą szybkę aparatu i dostarczysz do nas, to po wykonaniu naprawy nie będzie śladu po usterce.

Niemal w 99% napraw iPhone z rozbitym szkłem aparatu, gdzie właściciel nie nakleił nic na rozbity aparat poza naprawą szkła aparatu wymaga również dodatkowo płatnej wymiany wszystkich kamer w ramach zestawu kamer, ponieważ okruchy i zabrudzenia, które dostają się do wnętrza kamery niszczą jej stabilizację i/lub obiektów, co przekłada się na plamy na zdjęciach lub brak ostrości.

Nie mogę włączyć zbliżenia lub oddalania w aparacie iPhone, nie działa 0.5, 1x lub 3x

Czasem w telefonie iPhone dochodzi do awarii jednej z kamer w zestawie kamer telefonu Apple. Problem objawia się w ten sposób, że po uruchomieniu kamery w iPhonie jest widoczny obraz w trybie x1 lub na przykład 0.5, ale nie można uruchomić innego trybu na przykład x2 lub x3.

Jeżeli iPhone nie pozwala przełączać się pomiędzy oddalaniem i przybliżaniem, winna może być awaria kamery.

Po prostu przy próbie przełączenia widoku z aparatu na oddalony 0.5 lub przybliżony 2x widzimy czarny ekran, jakby aparat był zasłonięty lub system iOS samoczynnie powraca do poprzedniego trybu aparatu, mimo usilnej próby przełączenia go na inny.

Powodów takiej awarii może być kilka. Najczęściej powtarzająca przyczyną się usterki kamery w iPhonie są:

 • awaria logiki systemu operacyjnego
 • brak komunikacji z jedną z kamer
 • awaria sterownika kamery
 • ingerencja cieczy
 • uszkodzenie wynikające z upadku bądź uderzenia
 • brak komunikacji pomiędzy płytami w konstrukcji „sandwich”
Szybka usługa naprawy aparatu w iPhone jest realizowana w APPLEMOBILE.PL w Szczecinie, także wysyłkowo.

Naprawa kamery aparatu iPhone – jak naprawić aparat w iPhonie?

Jeżeli Twój iPhone posiada więcej niż 1 obiektyw, a więc wszystkie od modelu X w górę, poza Xr, to niezależnie od tego czy awarii uległ jeden aparat czy wszystkie, konieczna wymiana jest tak zwanego zestawu kamer, czyli wszystkich kamer na raz, które są ze sobą po prostu fizycznie połączone.

Zdemontowana kamera iPhone podczas naprawy telefonu z usterką aparatu.

Naprawę uszkodzonego aparatu w iPhone możesz dokonać w naszym serwisie APPLEMOBILE.PL na Wojska Polskiego 50 w Szczecinie. Oferujemy także naprawy wysyłkowe w bezpiecznym (ubezpieczone przesyłki!) i szybkim systemie door-to-door (naprawa już od 1h!). Korzystamy wyłącznie z oryginalnych kamer Apple, dzięki czemu po wymianie kamery na nową i sprawną, będzie ona działać i wykonywać zdjęcia oraz filmy z taką samą jakością, jak kamera zainstalowana fabrycznie.

Serwis Apple Szczecin | Wojska Polskiego 50

Uwaga! Należy pamiętać, że od modelu iPhone 12 Apple wprowadziło nowe zabezpieczenie przed ingerencją. Oznacza to, że wymiana kamery w iPhone 12 i nowszym będzie wykrywana przez telefon, a użytkownik będzie o tym informowany w postaci komunikatu. Aktualnie nie ma możliwości wymiany kamery w iPhone 12 i nowszym bez tej informacji. Apple potwierdza, że pojawienie się komunikatu po wymianie kamery na oryginalną w żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność, jakość czy działanie urządzenia.

Naprawa, wymiana aparatu iPhone w Szczecinie

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się w Szczecinie. Jesteśmy pierwszym i obecnie jedynym autoryzowanym serwisem pogwarancyjnym MyApple w Szczecinie, oferującym naprawę urządzeń Apple, ale także innych smartfonów, w tym tych po zalaniu w naszym województwie. Nasza siedziba znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Wojska Polskiego 50 w narożnej kamienicy u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Jagiellońska. Dlatego też wejście do nas znajduje się od strony Jagiellońskiej, naprzeciw sklepu Społem tuż obok kawiarni Columbus Coffee, gdzie nasi Klienci z chęcią oczekują przy pysznej kawie na wymianę ekranu czy baterii w iPhone, które realizujemy w około 20 minut. Serdecznie zapraszamy!

APPLEMOBILE.PL

Serwis iPhone Szczecin | Naprawa iPhone iPod iPad Macbook Apple

Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)
70-475 Szczecin
500 132 200
889 277 288

5/5 - (29 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *