AirTag używany do prześladowania ludzi? Apple ma na to specjalne środki bezpieczeństwa
0

AirTag używany do prześladowania ludzi? Apple ma na to specjalne środki bezpieczeństwa

0

Apple na początku tego roku wprowadziło pewne funkcje bezpieczeństwa, które mają uniemożliwić ludziom używania AirTagów do prześladowania innych. Co prawda takie przypadki stały się dużo rzadsze, jednak dalej się one zdarzają. Tym razem prześladowca umieścił AirTag na wózku dziecięcym.

Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się nowa historia. Susan O’Neill wraz z rodziną była na wakacjach w Hiszpanii. Aplikacja Find My powiadomiła kobietę, że nieznany AirTag znajduje się w pobliżu i porusza się razem z nią. Aplikacja pokazała również historię lokalizacji tego urządzenia. Potwierdziły się przypuszczenia, że ktoś śledził rodzinę.

Susan twierdzi, że w pewnym momencie usłyszała dźwięk spadającej monety. Kobieta uważa, że AirTag był w wózku jej córki. Niestety nie zdążyła go przekazać policji, nie wiedziała wtedy, że to mógł być AirTag. Z tego też powodu nie udało się złapać jego właściciela.

Apple pozwala użytkownikom i władzom sprawdzić kto jest właścicielem AirTaga. Jednak trzeba go posiadać przy sobie. Bez tego niewiele da się zrobić.

Rodzina tak się wystraszyła, że następnego dnia wróciła z wakacji z obawy, że coś może się im stać.

Po aktualizacji wydanej na początku tego roku alerty dotyczące nieznanych AirTagów zostały znacznie ulepszone. Na przykład ludzie mogą teraz korzystać z funkcji precyzyjnego wyszukiwania, aby znaleźć AirTag poruszający się z nimi. Moduł do śledzenia przedmiotów emituje również dźwięk po oddzieleniu go od właściciela po długim czasie.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *