Home Newsy 13-calowy MacBook i iPad Pro z wyświetlaczem OLED
13-calowy MacBook i iPad Pro z wyświetlaczem OLED
0

13-calowy MacBook i iPad Pro z wyświetlaczem OLED

0

Analityk Ross Young udostępnił tweeta na temat wprowadzenia na rynek nowego 13-calowego MacBooka i iPada Pro z wyświetlaczem OLED. Nowy sprzęt prawdopodobnie pojawi się w 2024 roku. Young stwierdził także, że spodziewa się nowych produktów pod zupełnie inną nazwą.

Analityk Young, który dokładnie ujawnił szereg informacji związanych z wyświetlaczami dla iPhone’a 13 Pro, iPada mini, MacBooka Pro i innych urządzeń, również spodziewa się, że Apple wyda nowe 11-calowe i 12,9-calowe modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED w 2024 r.  Young powiedział, że wyświetlacze OLED we wszystkich trzech nowych urządzeniach przyjmą taką strukturę, która pozwoli zużyć znacznie mniej energii przy jednoczesnym zwiększeniu jasności ekranu.

Young powiedział, że wszystkie urządzenia przyjmą technologię wyświetlania LTPO dla zmiennej częstotliwości odświeżania od 1 Hz do 120 Hz, funkcję, którą Apple nazywa ProMotion. Wszystkie modele iPada Pro wydane od 2017 roku są już wyposażone w ProMotion, ale częstotliwość odświeżania może spaść tylko do 24 Hz, podczas gdy ProMotion byłby zupełnie nowy w MacBooku Air.

Apple koncentruje się obecnie na przejściu ze swoich linii Mac i iPad na wyświetlacze LCD z podświetleniem mini-LED, a wyświetlacze OLED będą kolejnym krokiem. W przeciwieństwie do wyświetlaczy mini-LED, panele OLED wykorzystują samoemitujące piksele i nie wymagają podświetlenia, co może poprawić współczynnik kontrastu i dodatkowo przyczynić się do wydłużenia żywotności baterii.

źródło: macrumors.com

13-calowy MacBook i iPad Pro z wyświetlaczem OLED

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.