10 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Apple TV

10 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Apple TV

0

Jeśli korzystasz z ekosystemu Apple, być może skusiłeś się także na zakup Apple TV. Dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do konwencji oprogramowania Apple, obsługa Apple TV nie stanowi żadnego wyzwania. Ale jak każdy inny produkt Apple, Apple TV ma więcej funkcji niż widać na pierwszy rzut oka. tvOS i pilot Siri wydają się proste w obsłudze i takie też są. Ale ukrywają funkcji, o których możesz nie wiedzieć. A ty koniecznie musisz poznać sztuczki, które pozwolą ci lepiej wykorzystać Apple TV.

Użyj Siri, aby znaleźć wszystko

Funkcje Siri w Apple TV są dość ograniczona, ale tam, gdzie można Siri użyć to wyniki jej działania są niesamowite. Po prostu przytrzymaj przycisk mikrofonu na pilocie, aby i poproś Siri. O co? Oto przykłady:

„Play The Office”: po prostu poproś Siri o odtworzenie dowolnego programu telewizyjnego lub filmu. Siri przedstawi Ci listę miejsc, w których możesz streamować lub kupić serial, o który zapytałeś.

„Play The Office Season 6 Episode 4”: poproś o odtworzenie konkretnego odcinka serialu.

„Jump forward and back”: możesz przewijać tyle, ile chcesz, bez używania skomplikowanego touchpada. Możesz powiedzieć rewind five seconds lub forward 10 minutes, a Siri zrobi to za Ciebie.

„Who stars in this?” Często zastanawiasz się, kto występuje gościnnie w twoich ulubionych programach? Następnym razem po prostu zapytaj Siri, a ona pokaże ci listę obsady.

Skróty pilota Siri

Pilot Siri firmy Apple TV, z zaledwie sześcioma przyciskami i touchpadem wygląda dość prosto. Ale prawie każdy przycisk ma przypisane dodatkowe funkcję po podwójnym kliknięciu, lub akcję po „dotknij i przytrzymaj”.

Co mogą zdziałać ukryte funkcje?

Szybko przeglądaj wyjścia audio: Czy często przełączasz się między słuchawkami a głośnikami? Zamiast przechodzić do panelu informacyjnego, po prostu przytrzymaj przycisk Odtwórz/Wstrzymaj, aby wyświetlić listę wszystkich dostępnych wyjść.

Przełączanie między aplikacjami: kliknij dwukrotnie przycisk Home/TV, aby przejść do przełącznika aplikacji, który jest taki sam jak w systemie iOS. Możesz przesunąć w górę, aby zamknąć aplikację.

Natychmiastowy wygaszacz ekranu: gdy jesteś na ekranie głównym, po prostu naciśnij raz przycisk Menu, aby wyświetlić jeden z wygaszaczy ekranu.

Znaczniki czasu: gdy coś oglądasz, jednokrotne dotknięcie touchpada spowoduje wyświetlenie suwaka z bieżącą sygnaturą czasową. Ale dotknij jeszcze raz, a znaczniki czasu zmienią się na aktualny czas i czas zakończenia.

Podłącz zestaw słuchawkowy Bluetooth

Apple TV obsługuje mnóstwo urządzeń Bluetooth. Oprócz oczywistych urządzeń audio Bluetooth, takich jak słuchawki i głośniki, możesz również podłączyć zewnętrzną klawiaturę i kontrolery gier MFi.

Przejdź do Ustawienia > Piloty i urządzenia > Bluetooth, aby rozpocząć. Jeśli urządzenie jest w trybie wykrywania, znajdziesz je w sekcji Inne urządzenia. Wybierz urządzenie, aby rozpocząć proces parowania.

Użyj swojego iPhone’a jako pilota

Nie chcesz sięgać po pilota do telewizora? Zamiast tego użyj iPhone’a jako pilota Apple TV. Działa to z aplikacją Apple Remote z App Store lub nowymi elementami sterującymi w Centrum sterowania iOS.

Wybierz na iPhonie kolejno Ustawienia > Centrum sterowania > Wyświetlane narzędzia i dodaj do centrum sterowania pilota Apple TV Remote. Teraz otwórz Centrum sterowania i dotknij ikony Apple TV. Masz teraz pod ręką w pełni funkcjonalny pilot Apple TV.

Najlepsze w tym jest to, że w polu wprowadzania tekstu możesz pisać za pomocą klawiatury oprogramowania iPhone’a, zamiast zajmować się okropną metodą wprowadzania tekstu w Apple TV.

Wyłącz skrót do aplikacji TV

Niedawno firma Apple wydała własną aplikację telewizyjną i zmieniła zachowanie przycisku Home. Teraz zamiast ekranu głównego przenosi Cię do aplikacji telewizyjnej.

Miał to być hub dla treści ze wszystkich aplikacji i usług, z których korzystasz. Niestety w polskich warunkach aplikacja jest w większości bezużyteczna, ze względu na nikła ilość serwisów zintegrowanych z tym hubem. Jeśli chcesz przywrócić stare zachowanie pilota, przejdź do Ustawienia > Piloty i urządzenia > przycisk Strona główna i wybierz Ekran główny.

Zmień ustawienia uśpienia i wygaszacza ekranu

Wygaszacza ekranu Apple TV są spektakularne i maja mało wspólnego z tym, do czego przyzwyczaiły nas wygaszacze ekranu na komputerach. Jednak oomyślnie Apple TV dość szybko włącza wygaszacz ekranu. Jeśli to cię irytuje, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Uśpij po i wybierz 30 minut lub 1 godzinę.

Przesyłaj muzykę lub wideo do Apple TV za pomocą AirPlay

Jeśli nie masz przenośnego głośnika Bluetooth, a często słuchasz muzyki lub podcastów z iPhone’a bez słuchawek, możesz zamiast niego użyć telewizora lub zestawu kina domowego jako głośnika. Apple TV może działać jako odbiornik AirPlay zarówno dla audio, jak i wideo.

Gdy jesteś w aplikacji muzycznej lub wideo iPhonie, dotknij ikony AirPlay. Tę ikonę znajdziesz w widżecie Teraz odtwarzane na ekranie blokady oraz w Centrum sterowania. Z tej listy wybierz Apple TV. Możesz teraz sterować odtwarzaniem również za pomocą pilota Apple TV.

Kontroluj swój inteligentny dom

Jeśli masz urządzenia HomeKit skonfigurowane w całym domu, możesz używać Apple TV jako dedykowanego koncentratora do sterowania wszystkimi inteligentnymi urządzeniami domowymi. W aplikacji Ustawienia przejdź do Konta> iCloud> HomeKit i połącz Apple TV z konfiguracją HomeKit.

Włącz tryb ciemny w Apple TV

Jeśli korzystasz z najnowszej wersji tvOS, możesz włączyć chłodny tryb ciemny i zapobiec oślepiającemu światłu podczas oglądania telewizji w nocy.

Wybierz Ustawienia > Ogólne > Wygląd i przełącz na Ciemny. Jeśli chcesz włączyć tryb ciemny tylko w nocy, wybierz opcję Automatycznie.

Zainstaluj dodatkowe aplikacje na Apple TV

Nie zapominaj, że tvOS App Store jest wypełniony różnego rodzaju aplikacjami. Znajdziesz tam nie tylko aplikacje telewizyjne ale także prognozy pogody czy nawet aplikację do zamawiania jedzenia.

10 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Apple TV

 

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *