Home Newsy 1 + 2 + 3 = 24
1 + 2 + 3 = 24
0

1 + 2 + 3 = 24

0

Problem dotyczący kalkulatora wbudowanego w system iOS 11 nie jest nowy, bowiem pojawił się po raz pierwszy w jednej z wczesnych wersji testowych tej platformy. Temat nabrał jednak rozgłosu w ostatnim czasie kiedy to użytkownicy finalnej odsłony iOS 11 oburzyli się faktem, iż Apple nic nie zrobiło z wadliwie rachującym kalkulatorem mając do dyspozycji zaplecze testerów i długie miesiące programu beta.

System iOS 11 pomimo udostępnienia go w oficjalnym kanale dystrybucji posiada długą listę niedociągnięć i błędnie działających funkcji, nie wspominając już o brakach w opcjach, które pomino zademonstrowania w czerwcu nadal nie znalazły się w użytku masowym. Mowa choćby o usłudze Apple Pay Cash, czy synchronizacji wiadomości iMessage przez iCloud.

Wracając jednak do kalkulatora. Aplikacja wbudowana w system iOS 11 nie radzi sobie z prostymi działaniami matematycznymi kiedy te wprowadzane są przez użytkownika szybko. Wpisując działanie 1 + 2 + 3 otrzymujemy wynik 24. Analizując zachowanie platformy prawdopodobnie doszło do sytuacji, w której nie odnotowała ona drugiego znaku „+” sumując jedynie cyfrę 1 z 23.

Problem leży po stronie animacji jakimi usiana jest aplikacja Kalkulator. Szybkie wpisywanie ciągu znaków zakłóca wyświetlanie graficznych dodatków w programie, co prowadzi do pomijania lub skracania działań, a ostatecznie podawania błędnego wyniku. Zauważony problem więc może w sposób dotkliwy dotyczyć tych użytkowników, którzy korzystając z wbudowanego w system iOS 1 kalkulatora szybko podliczają słupki cyfr. Na dzień dzisiejszy pozostaje wybór aplikacji zastępczych, alternatyw, których w App Store pełno.

Źródło: MacRumors

 

1 + 2 + 3 = 24

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)