Home Newsy Wzrost sprzedaży iPhone’a na rynku chińskim
Wzrost sprzedaży iPhone’a na rynku chińskim
0

Wzrost sprzedaży iPhone’a na rynku chińskim

0

Rynek chiński jest dla Apple bardzo ważny i szczególny, w końcu jest to największy rynek elektroniki użytkowej. Oficjalne dane Apple podają, że firma odnotowała znaczący wzrost w wysyłce smartfonów w Chinach.

Liczba dostaw iPhone’a w Chinach wzrosła w grudniu o 18,7% rok do roku do około 3,18 miliona sztuk, zgodnie z obliczeniami Bloomberga opartymi na danych rządowych na temat całości przesyłek i urządzeń z systemem Android. Wzrost oznaczał przyspieszenie w porównaniu z poprzednimi miesiącami, które wzrosły wraz z wydaniem iPhone’a 11 we wrześniu. 

Firma Apple poczyniła duży wzrost, dzięki wydaniu iPhone’a 11. Prawdopodobnie, dzięki wydaniu tegorocznych iPhone’ów z obsługą sieci 5G, sprzedaż wyskoczy jeszcze bardziej w górę. Mimo to firma z Cupertino w Kalifornii toczy ciężką bitwę z grupą lokalnych dostawców dowodzonych przez Huawei, która zdobyła dominującą pozycję w 2019 r. Pomimo sankcji i zmagań za granicą. W miarę upływu roku brak Apple’a z urządzeniami 5G i niemożność uzyskania pełnego zakresu usług online w przeszłości chińskich cenzorów sprawi, że utrzymanie tej początkowej poprawy wysyłki będzie niepewnym zadaniem.

Wzrost sprzedaży iPhone’a na rynku chińskim

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!