Home Artykuły Jak wyłączyć funkcję Handoff na Maku?
Jak wyłączyć funkcję Handoff na Maku?

Jak wyłączyć funkcję Handoff na Maku?

0

Wprowadzona jakiś czas temu przez Apple funkcja systemowa Handoff miała za zadanie ułatwiać użytkownikowi jego codzienną pracę na urządzeniach spod znaku nadgryzionego jabłka. Przy włączonej opcji „Przenoszenia” możliwe jest kontynuowanie pracy rozpoczętej na jednym sprzęcie na innym przypisanym do konkretnego Aple ID od miejsca, w którym zakończyliśmy projekt. Istotne jest także to, iż wsparciem dla funkcji Handoff może pochwalić się wiele aplikacji w tym także zewnętrznych deweloperów.

Prosty przykład: przeglądasz jakąś stronę w przeglądarce Safari na iPhone jednak potrzebujesz większego ekranu. Uruchamiasz Maka, a w systemowym Docku wyświetla się już ikona Safari z adnotacją, iż jej zawartość pochodzi z jabłkowego smartfona. Klikasz w nią i kontynuujesz przeglądanie tej samej strony na komputerze. Bez wpisywania adresu, szukania.

Niestety są sytuacje, w których nie chcielibyśmy korzystać z tej funkcjonalności pozostawiając ją wyłączoną. Przykładem może być użytkowanie kilku urządzeń w ramach jednego Apple ID przez kilka osób w jednym gospodarstwie domowym.

Aby wyłączyć funkcję Handoff należy więc udać się do Ustawień Ogólnych systemu macOS i w dolnej części okna odznaczyć opcję “Allow Handoff between this Mac and other iCloud devices”, która domyślnie jest włączona. Ten zabieg spowoduje, iż od tej pory sesje pochodzące z komputera nie będą dzielone pomiędzy innymi urządzeniami przypisanymi do konkretnego konta iCloud. Nadal jednak funkcja Handoff będzie na pozostałym sprzęcie włączona. By całkowicie ją wyłączyć należy powyższe kroki podjąć na każdym z urządzeń oddzielnie. W systemie iOS opcję Handoff najdziemy w Ustawieniach oprogramowania, zakładce Ogólne.

Zawsze można też powrócić do poprzedniego stanu i ponownie włączyć opisywaną funkcjonalność.

Źródło: OSX Daily

 

Jak wyłączyć funkcję Handoff na Maku?

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)