Home Newsy Wybuch w amsterdamskim sklepie firmowym Apple
Wybuch w amsterdamskim sklepie firmowym Apple
0

Wybuch w amsterdamskim sklepie firmowym Apple

0

Niedziela zazwyczaj kojarzy się wszystkim ze spokojem, odpoczynkiem, a często również z nudą, zaleganiem i zwyczajowym zabijaniem czasu. Niestety nie mogą tego powiedzieć zarówno pracownicy jak i klienci salonu firmowego Apple usytuowanego w Amsterdamie, gdzie w minioną niedzielę doszło do niepokojącego incydentu.

Podczas godzin pracy sklepu doszło bowiem do eksplozji baterii skrywającej się w jednym z serwisowanych modeli iPada. W następstwie tego na blisko godzinę ewakuowano budynek. Powodem akcji przeprowadzonej przez straż pożarną nie był sam wybuch, pożar będący jego skutkiem, czy dym. Akcję przeprowadzono ze względu na substancje toksyczne jakie dostały się do powietrza.

Dwóch pracowników skarżyło się nawet na trudności z oddychaniem dlatego zostali objęci opieką lekarską. Po przeprowadzeniu wentylacji całego salonu otwarto go ponownie. To już trzeci taki przypadek, w którym podczas wymiany baterii w urządzeniu od Apple dochodzi do wybuchu tego elementu konstrukcji. Dwie poprzednie eksplozje miały miejsce w Zurychu oraz Walencji i dotyczyły jabłkowych smartfonów.

Źródło: iCulture

 

Wybuch w amsterdamskim sklepie firmowym Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *