Home Artykuły Jak włączyć blokowanie reklam i wyskakujących okienek w Safari poprzez Adblock Plus?
Jak włączyć blokowanie reklam i wyskakujących okienek w Safari poprzez Adblock Plus?

Jak włączyć blokowanie reklam i wyskakujących okienek w Safari poprzez Adblock Plus?

1

Jeżeli irytują Was nachalne reklamy, wyskakujące okienka i nieprawdziwe komunikaty o tym, że koniecznie musicie zainstalować jakiś program, bo macie wirusa, to jest na to sposób. Wystarczy zainstalować dedykowane rozszerzenie do przeglądarki Safari, tak zwany Adblock.

Aby zainstalować blokadę reklam w przeglądarce uruchamiamy Safari, a następnie z paska na górze wybieramy Safari -> Rozszerzenia Safari.

Uruchomi się stroną z dostępnymi dodatkami do przeglądarki, które będzie można pobrać i zainstalować. Ja osobiście korzystam z Adblock Plus. Wydaje mi się najmniej obciążającym i łatwym do zarządzania dodatkiem do blokowania reklam w przeglądarce. Jeżeli po otwarciu strony nie pojawi się Wam on na pierwszej stronie, w wyszukiwarce wpiszcie Adblock Plus.

Pod opisem dodatku znajduje się odnośnik Install now. Klikamy.

To tyle. Obok paska adresu pojawi się nowa mała ikonka wyglądająca jak drogowy znak stopu z literami ABP.

Po zainstalowaniu dodatku nie mogę korzystać z niektórych stron 

Pamiętajcie, że reklamy to główne źródło utrzymania wielu stron internetowych. Dlatego jeżeli odwiedzacie swoje ulubione strony internetowe, korzystacie z publikowanych na nich treści, a ich reklamy nie są nachalne i nie utrudniają korzystania z serwisu, warto dodać taką stronę jako wyjątek do Adblocka. Dzięki temu odwiedzając taką stronę nie zabieracie jej właścicielowi źródła jej finansowania.

Aby odblokować reklamy na takie stronie wystarczy po wejściu na nią kliknąć na ikonkę ABP przy pasku i kliknąć w miejsce Włączone na tej stronie, by zmienić status ochrony na Wyłączone na tej stronie.

Niektóre strony internetowe bronią się przed korzystaniem przez użytkowników z programów typu Adblock. Jeżeli wejdziesz na stronę, gdzie pojawi się komunikat o tym, że korzystasz z Adblock i przez to nie masz do niej dostępu szukaj przy komunikacie małego przycisku do wyłączenia komunikatu lub jeżeli nie przeszkadzają Ci wyświetlane na niej reklamy, dodaj ją do wyjątku jak wyżej.

Jak włączyć blokowanie reklam i wyskakujących okienek w Safari poprzez Adblock Plus?

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.