Home Newsy watchOS 6 – wprowadzanie tekstu na iPhonie!
watchOS 6 – wprowadzanie tekstu na iPhonie!
0

watchOS 6 – wprowadzanie tekstu na iPhonie!

0

W najnowszej wersji systemu przeznaczonego dla urządzeń na nasz nadgarstek od Apple możemy znaleźć nowe, osobne AppStore. Zapewne ciekawi was, jak na takiej małej klawiaturce wpisać nazwę aplikacji, czy login do niej?! Już tłumaczę, zapraszam!

Apple stara się poniekąd usamodzielnić urządzenia Apple Watch. Dostaliśmy osobne AppStore tylko dla zegarków, aktualizacje „wprost” z naszego nadgarstka, możliwość podpięcia e-sim i korzystania z internetu mobilnego – fajnie. Wszystko ładnie, pięknie, ale jak wpisywać tekst, na tak małym ekraniku? W końcu, nie zawsze mamy możliwość krzyczenia do zegarka „FACEBOOK!!!”. Wyobrażacie sobie kogoś, kto w tramwaju krzyczy na swój nadgarstek? Ta, trochę dziwna sytuacja. Co na to Apple?

Jak widzicie powyżej, zaimplementowali całkiem ciekawe rozwiązanie tego problemu.  Podczas wyszukiwania aplikacji, czy logowania do niej, na naszym iPhonie pokazuje się odpowiednie okno oraz otwarta klawiatura , dzięki czemu możemy wpisać tekst, który pojawi się na Watchu. Magia. Apple przyzwyczaiło nas do prostych rozwiązań, ale skutecznych – i to sobie cenimy.

watchOS 6 – wprowadzanie tekstu na iPhonie!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/