Tytanowa karta płatnicza Apple Card i program lojalnościowy, który pozwoli odzyskać pieniądze za codzienne płatności
0

Tytanowa karta płatnicza Apple Card i program lojalnościowy, który pozwoli odzyskać pieniądze za codzienne płatności

0

Apple Card, to usługa o której mówiło się już od jakiegoś czasu. Apple przy jej powstaniu nawiązało współpracę z Goldman Sachs. Proces jej uzyskania ma zajmować kilka sekund. Każdy będzie mógł ją mieć, a dzięki programowi lojalnościowemu, każdy będzie chciał ją mieć.

Apple Pay dostępny jest już w 40 krajach na świecie. W wielu, w tym w Polsce można zapłacić przy pomocy Apple Pay już niemal wszędzie. Polska na tle innych krajów została wymieniona wśród liderów nowoczesnych płatności.

Apple nie spoczywa na laurach i do Apple Pay dodaje coś nowego – własną kartę płatniczą Apple Card.

Korzystanie z karty płatniczej Apple nie będzie się wiązało z żadnymi dodatkowymi opłatami. Nie będzie także dodatkowych podatków. O jej wydanie będziemy mogli zawnioskować z poziomu naszego telefonu, a jej przyznanie ma trwać kilka sekund.

Karta ta będzie działać na podobnej zasadzie jak choćby Revolut. Będziemy doładowywać nasze konto z naszej karty krdytowej/debytowej. Dzięki temu przy pomocy Apple Card wydamy dokładnie tyle, ile będziemy mieli na koncie. Nic więcej. Dlaczego w takim razie mamy w ogóle chcieć mieć karte Apple Card, skoro nasza karta z banku też pozwala na korzystanie z Apple Pay i płacenia telefonu? Choćby po to, aby odzyskiwać wydane pieniądze w programie lojalnościowym.

3% wydanych pieniędzy w sklepach Apple i 2% za zakupy w innych miejscach. Tyle odzyskamy za każdy zakup opłacony karta Apple.

Każda transakcja będzie ponadto opisana w aplikacji, a miejsce jej dokonania zapisane na mapach. Apple nie będzie miało dostępu do tych danych i nie będzie ich w żaden sposób wykorzystywać. Oczywiście karta w telefonie jest fajna pod warunkiem, że można nią zapłacić. O ile w Polsce nie ma z tym problemu, o tyle w USA już tak różowo nie jest. W wielu punktach w Kalifornii spotkałem się ze zdziwieniem, gdy zapytałem czy mogę zapłacić przez Apple Pay. Dlatego Apple będzie wydawać także tradycyjne karty.

Taka karta będzie wykonana z tytanu. Nie będzie posiadała daty wygaśnięcia, numeru czy podpisu. Będzie w pełni cyfrowa i bezpieczna. Dostępna już latem. Za płatności tytanową kartą otrzymamy jednak tylko 1% zwrotu za zakupy w programie lojalnościowym.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *