Trzy lata temu Apple zaprezentowało 24-calowy iMac
0

Trzy lata temu Apple zaprezentowało 24-calowy iMac

0

Dzisiaj przypada 3. rocznica ogłoszenia przez Apple 24-calowego iMaca. Było to rewolucyjne przeprojektowanie, które było pierwszym wprowadzeniem układu Apple Silicon w linii produktów.

Apple zaprezentowało nowego 24-calowego iMaca 20 kwietnia 2021 roku. Zastąpił on zarówno 21,5-calowe, jak i 27-calowe iMac firmy Intel. Stanowił on również powrót do długoletniej linii produktów do komputerów stacjonarnych.

Przebudowa oferuje znacznie cieńsze i bardziej kompaktowe obudowy w porównaniu z poprzednikami. Dostępne one są w różnorodnej palecie żywych kolorów nawiązujących do oryginalnych iMaców wydanych pod koniec lat 90. XX wieku.

Nowy model był nie tylko godny uwagi ze względu na zaktualizowany design. Ale także jako pierwszy iMac, który integrował układ Apple Silicon, będąc jednym z ostatnich Maców, które przeszły przejście od Intela. Apple twierdziło, że chip M1 zapewnia do 85% szybszą wydajność CPU i do dwukrotnie szybszą wydajność GPU w porównaniu z poprzednimi modelami 21,5-calowych iMaków. Nowy iMac oferował również kamerę FaceTime HD 1080p. Mikrofony najwyższej jakości i system dźwięku z sześcioma głośnikami. Także klawiaturę Magic Keyboard w dopasowanym kolorze z Touch ID.

Apple odświeżyło 24-calowego iMaca chipem M3, Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3 w listopadzie 2023 roku. Plotki sugerują, że większy iMac, który mógłby być jako iMac Pro, zostanie wprowadzony na rynek raczej w 2025 roku.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *