Sztuczna inteligencja w telefonach. Co potrafi?

Sztuczna inteligencja w telefonach. Co potrafi?
0

SI, nazywana sztuczną inteligencją to wynik prężnie rozwijającej się technologii. Znalazła ona zastosowanie w codziennym życiu i nie tylko, gdyż wykorzystanie sztucznej inteligencji ma miejsce również w branżach przemysłowych, handlowych i informatycznych. W związku z tym warto dowiedzieć się, jak działa sztuczna inteligencja i na czym polega jej zastosowanie w smartfonach. 

Czym jest sztuczna inteligencja?

Sztuczna inteligencja to ścisły obszar informatyki, który specjalizuje się w tworzeniu programów i systemów komputerowych posiadających zdolność do wykonywania powierzonych zdań i poleceń wymagających myślenia i inteligencji ludzi. W przypadku smartfonów AI jest implementowana w postaci algorytmów uczenia maszynowego i sieci neuronowych.

To, co wyróżnia sztuczną inteligencję w telefonach to działanie w czasie rzeczywistym i głębokie uczenie. To właśnie dzięki temu Twój smartfon może analizować dane w locie i wchodzić z Tobą w interakcje w naturalny sposób. 

Jak smartfony wykorzystują sztuczną inteligencję?

Sztuczna inteligencja w telefonach znajduje zastosowanie w wielu aplikacjach i przydatnych funkcjach. Popularne asystenty głosowe, z których z pewnością korzystasz np. Siri i czy Google Assistant opierają się właśnie na sztucznej inteligencji – umożliwiają one rozpoznawanie mowy i udzielają odpowiedzi na pytania zadane przez użytkowników smartfonów. Dzięki temu masz możliwość wysyłania wiadomości, wyszukiwania informacji, a także kontrolowania urządzenia za pomocą poleceń głosowych.

SI w codziennym życiu

Na szczególną uwagę zasługują aplikacje do rozpoznawania obrazów, które potrafią rozpoznawać obiekty na zdjęciach. Ich działanie wykorzystuje również sztuczną inteligencję. Dzięki takim aplikacjom możesz uzyskać informację, co przedstawia dane zdjęcie, jaka jest nazwa rośliny lub marka danego produktu. Więcej informacji o wykorzystaniu SI w życiu codziennym znajdziesz na stronie https://inteligencjasztuczna.pl/jak-mozemy-wykorzystywac-ai-w-pracy-lub-zyciu-codziennym/.

Sztuczna wąska inteligencja, a ogólna

Sztuczna inteligencja, która jest wykorzystana w smartfonach, koncentruje się przede wszystkim na tak zwanej wąskiej sztucznej inteligencji. Oznacza to, że specjalizuje się jedynie w konkretnych zadaniach, do których została wytrenowana. Nadal trwają prace badawcze mające wykorzystać ogólną sztuczną inteligencję w smartfonach.

Uczenie maszynowe, czyli SI w telefonach komórkowych

Uczenie maszynowe to podstawa sztucznej inteligencji smartfonach. Jest to proces polegający na trenowaniu komputerów do rozwiązywania konkretnych zadań na podstawie analizy danych i doświadczeń. To właśnie uczenie maszynowe powoduje, że nasze telefony komórkowe są coraz bardziej intuicyjne i funkcjonalne. 

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w smartfonie

Na wielu platformach społecznościowych m.in. Instagram czy Facebook dużą popularnością cieszą się filtry do selfie wykorzystujących funkcje sztucznej inteligencji, które analizują twarz i dodają różne efekty m.in. zmieniają kolor włosów, nakładają make-up, tatuaże lub dodatki w postaci kolczyków. Ciekawą opcją jest również funkcja rozpoznawania twarzy, która jest wykorzystywana do odblokowania urządzenia, bez konieczności wpisywania hasła. Rozpoznawanie obrazów i obiektów działa niezwykle płynnie, dzięki specjalnym modelom matematycznym określanym jako sieci neuronowe, które inspirują się strukturą mózgu człowieka. Ponadto jednym z obszarów sztucznej inteligencji w smartfonach jest przetwarzanie języka naturalnego, czyli rozumienie i generowanie tekstu w sposób ludzki, co ma wpływ na dobrą komunikację i skrupulatną analizę danych. 

Oceń post
Artykuł przygotowany przez partnera. APPLEMOBILE.PL nie bierze odpowiedzialności za treść. Artykuł, który teraz czytasz jest wpisem sponsorowanym. Został przygotowany przez współpracujący z nami podmiot na zasadach komercyjnych. Dzięki temu, że pojawił się na tej stronie, możemy finansować publikowanie innych wpisów, w tym newsów, recenzji czy poradników. APPLEMOBILE nie ma wpływu na treść tego artykułu. Nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość informacji, opublikowaną grafikę i słuszność tych treści. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby partnerzy, którzy z nami współpracują dbali o jakość i prawdziwość publikowanych przez siebie treści komercyjnych.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *