Home Newsy Świetny start usługi Apple Pay w Polsce
Świetny start usługi Apple Pay w Polsce
0

Świetny start usługi Apple Pay w Polsce

0

Trzy dni temu wystartowała w Polsce jabłkowa usługa finansowa. Już na starcie udostępniło ją swoim klientom aż osiem banków, a najnowsze raporty wskazują, iż Apple Pay został w kraju nad Wisłą znakomicie przyjęty. Za badaniami stoi nie kto inny jak znany już większości czytelnikom serwis Cashless.

To właśnie dzięki wspomnianemu serwisowi przez ostatnie tygodnie internauci byli na bieżąco w temacie prawdopodobnej daty premiery Apple Pay w Polsce, a teraz serwis ten dostarcza analizy po debiucie. Kilka godzin po starcie usługi w Polsce aktywowało ją około 6 tysięcy klientów, w tym połowa z tej ilości legitymowała się kartami wydanymi przez mBank, choć te ostatnie miały należeć tylko do jednej organizacji emitenta. Kolejne rekordy padły w banku Pekao.

W przypadku instytucji mBank liczba aktywacji Apple Pay miała się podwoić w przeciągu kolejnych 24 godzin. Przyrost użytkowników Apple Pay tylko w pierwszej dobie był znacznie wyższy niż miało to dotyczyć konkurencyjnej usługi Google Pay. Biorąc pod uwagę wszystkie banki jakie w dniu premiery Apple Pay zaoferowały usługę w Polsce można szacować, iż tylko w pierwszej dobie zarejestrowało swoje karty aż 30-40 tysięcy użytkowników. Serwis Cashless uznaje to za bardzo dobry wynik.

Źródło; Cashless

 

Świetny start usługi Apple Pay w Polsce

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *