Sprzedaż iPhone’a 15 w Chinach w coraz większym stopniu uzależniona od promocji
0

Sprzedaż iPhone’a 15 w Chinach w coraz większym stopniu uzależniona od promocji

0

Sprzedawcy Apple w Chinach oferują zniżki na modele iPhone’a 15 aż do 180 dolarów. Wskazuje to na niezwykle długotrwały spadek popytu.

Zniżki wynikają z rzadkich obniżek cen Apple na stronie internetowej przed lutowym świętem Księżycowego Nowego Roku. Od tego czasu Apple powrócił do sprzedaży swojej linii iPhone’ów 15 po oryginalnych cenach. Promocje wskazują, że najnowsza generacja iPhone’a stara się osiągnąć w Chinach taką samą popularność, jak poprzednie modele. Sprzedaż Apple w Chinach spadła o 13% w kwartale zakończonym w grudniu.

Uważa się, że duże zainteresowanie telefonami z Androidem wyposażonymi w generatywne funkcje sztucznej inteligencji napędza ten trend, który ma się pogłębić w 2024 r.

„Presja pochodziła głównie ze strony innych dostawców Androida, ponieważ zaobserwowaliśmy spadek cen Apple o około 10% rok do roku w tym miesiącu, podczas gdy Huawei odnotował w tym samym okresie trzycyfrowy wzrost.” Takich informacji udziela analityk IDC Will Wong .

Oczekuje się , że następna duża aktualizacja oprogramowania Apple, iOS 18, będzie zawierać mnóstwo nowych funkcji sztucznej inteligencji. Choć podobno niektóre funkcje sztucznej inteligencji będą dostępne wyłącznie w nadchodzących modelach iPhone’a 16. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób te funkcje okażą się przełomowe i czy pojawią się na czas, aby ożywić spadek sprzedaży iPhone’a.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *