1

Sprzedał nerkę, by kupić iPada 2

1

Jak podała Wirtualna Polska, w Chinach miało miejsce nieprawdopodobne wydarzenie. 17 letni chłopak, który pragnął kupić nowy tablet od Apple, ale nie miał na to pieniędzy, zdecydował się sprzedać własną nerkę. Sprawą zajęła się chińska policja.
Młody człowiek, który marzył o tablecie od Apple, nie mając na niego funduszy, zaczął szukać możliwości szybkiego zarobku w sieci. Natrafił na ogłszenie,w którym poszukiwano dawców organów. Nastolatek sprzedał swoją narkę za 2 tysiące dolarów.

Operacja odbyła się w wynajętej przez nieznanego biznesmena sali opercyjnej w jednym z chińskich szpitali. Sprawa wyszła na jaw, kiedy matka chłopca zdziwiona nowym, drogim gadżetem syna, probowała dowiedzieć się skąd miał na niego pieniądze.

Sprawa została zgłoszona na policję. Znalezienie winnych będzie jednak bardzo trudne, ponieważ konakt z osobami pośredniczącymi w transakcji urwał się. Ich telefony nie odpowiadają.  Szpital tłumaczy się, iż nic nie wiedział o całym zajściu i przeprowadzanej operacji, ponieważ sala zostałą wynajęta przez osobę prywatną.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *