Home Newsy Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody
Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody
0

Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody

0

Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody.

 

Serwis Mashable przekazał informację o meteorologu Tomaszu Schafernakeru, który prezentował pogodę na BBC i przeszkodziła mu w tym Siri. Mówil on akurat na temat zimnych i śnieżnych warunków atmosferycznych w paru częściach USA. W tym czasie Siri miała inne zdanie na ten temat. W czasie gdy Tomasz opowiadał na temat śniegu w USA mówiąc, że jest taka możliwość również w Europie, Siri przemówiła, że „nie ma zapowiadanych opadów śniegu”. Schafernaker chciał szybko wyjaśnić wszystko i mówić dalej ale prowadzący program BBC drążył temat dalej.

W twojej prognozie nie ma zapowiadanych opadów śniegu, usłyszałem” – powiedział prowadzący. „Tak, ale prawdopodobnie nie wie o jakim miejscu mówię” – powiedział Schafernaker.

Tomasz napisał na ten temat na Twitterze twierdząc, że nie uruchomił celowo Siri i obwinił za to firmę Apple. Możliwe, że zostało to spowodowane poprzez usłyszenie przez Apple Watcha frazy “Hej Siri”. Może być to także spowodowane przez przypadkowego naciśnięcie Cyfrowej Koronki i aktywowanie Siri. Jest też trzecia możliwość czyli przy włączonej funkcji “Podnieś, aby mówić” jest możliwe aktywowanie Siri. Schafernaker podniósł swoją rękę gdy wskazywał na ekran.

https://twitter.com/bbcweather/status/1200078178808713216

Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody.

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.