Home Newsy Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody
Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody
0

Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody

2
0

Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody.

 

Serwis Mashable przekazał informację o meteorologu Tomaszu Schafernakeru, który prezentował pogodę na BBC i przeszkodziła mu w tym Siri. Mówil on akurat na temat zimnych i śnieżnych warunków atmosferycznych w paru częściach USA. W tym czasie Siri miała inne zdanie na ten temat. W czasie gdy Tomasz opowiadał na temat śniegu w USA mówiąc, że jest taka możliwość również w Europie, Siri przemówiła, że „nie ma zapowiadanych opadów śniegu”. Schafernaker chciał szybko wyjaśnić wszystko i mówić dalej ale prowadzący program BBC drążył temat dalej.

W twojej prognozie nie ma zapowiadanych opadów śniegu, usłyszałem” – powiedział prowadzący. „Tak, ale prawdopodobnie nie wie o jakim miejscu mówię” – powiedział Schafernaker.

Tomasz napisał na ten temat na Twitterze twierdząc, że nie uruchomił celowo Siri i obwinił za to firmę Apple. Możliwe, że zostało to spowodowane poprzez usłyszenie przez Apple Watcha frazy „Hej Siri”. Może być to także spowodowane przez przypadkowego naciśnięcie Cyfrowej Koronki i aktywowanie Siri. Jest też trzecia możliwość czyli przy włączonej funkcji „Podnieś, aby mówić” jest możliwe aktywowanie Siri. Schafernaker podniósł swoją rękę gdy wskazywał na ekran.

Siri przerywa meteorologowi prezentację prognozy pogody.

(2)

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.