Home Newsy Rosja stara się ograniczyć prowizję Apple App Store do 20%
Rosja stara się ograniczyć prowizję Apple App Store do 20%
0

Rosja stara się ograniczyć prowizję Apple App Store do 20%

0

Nowy projekt ustawy, który został przedstawiony w Rosji w tym tygodniu może spowodować, że prowizja App Store zmniejszy się o jedną trzecią, jeśli zostanie zaakceptowana.

Reuters informuje, że ustawa wymaga ograniczenia prowizji od sprzedaży aplikacji przez Apple i Google do 20%. Apple od dawna prowadzi politykę pobierania 30% prowizji od całej sprzedaży (w tym zakupów w aplikacji) w sklepie App Store.

Projekt ustawy, przekazany do niższej izby parlamentu Rosji przez ustawodawcę Fedota Tumusowa, przewiduje ograniczenie prowizji od sprzedaży wniosków do 20%. Ustawa, jeśli zostanie przyjęta, zobowiązywałby także sprzedawców aplikacji do płacenia kwartalnie jednej trzeciej prowizji na specjalny fundusz szkoleniowy dla informatyków.”

Ustawa ma również zobowiązać właścicieli mobilnych systemów operacyjnych do umożliwienia instalowania alternatywnych sklepów z aplikacjami.

Rosja stara się ograniczyć prowizję Apple App Store do 20%

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!