Recenzja SPECK StyleFolio ? solidna ochrona iPada Air
0

Recenzja SPECK StyleFolio ? solidna ochrona iPada Air

0

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 1
Marka SPECK powinna być naszym Czytelnikom dobrze znana, gdyż jest to jeden z najszybciej dostarczających akcesoria do najnowszych iPhone?ów na świecie. Takie przynajmniej mam wrażenie. Mimo, że premiera iPada Air już dawno za nami, a fani czekają już raczej na druga generację tego popularnego tabletu, to chciałbym Wam pokazać niezwykle solidne, świetnie wykonane i stosunkowe etui tej marki.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 3

iPad Air to urządzenie dość delikatne. Jego smukła budowa, użyte przez producentów materiały – szkło i anodyzowane aluminium, niestety nie gwarantują odporności na trudny dnia codziennego. Szklane ekrany dotykowe niestety dość łatwo ulegają uszkodzeniu, o czym może powiedzieć każdy serwis zajmujący się produktami Apple. Nie lepiej jest z lekkim, a le niestety dość plastycznym aluminium, które gnie się przy każdym upadku, a jego piękna połyskująca powierzchnia rysuje przy każdym przesunięciu po zabrudzonym blacie.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 4

SPECK StyleFolio to etui typu Smart Cover – chroni przód i tył naszego iPada. Model ten dostępny jest w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Do nas trafiło etui SPK-A2252 w kolorystyce ciemnego różu, bliskiego odcieniowi magenty z interesująca fakturą i zdobieniami.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 15

Etui wykonane jest z solidnej sztucznej i grube skóry, dzięki czemu nawet podczas upadku z dość dużej wysokości, powinno odpowiednio ochronić nasz 10 calowy sprzęt. Solidność potwierdzając ręczne szycia grubą nicią.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 8

Wspomnianym materiałem z syntetycznej skóry obszyta jest cała obudowa – w tym również jej plecki.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 7

Aby podczas ?lotu? etui czasem się nie otworzyło i nie spadło na szkło, producent zamontował bardzo solidne zapięcie na gumowej sprzączce, po zapięciu której, nawet z użyciem siły trudno iPada uwolnić z przedniej pokrywy. To oczywiście ma swoje duże zalety w kontekście bezpieczeństwa, ale niestety w pierwszych chwilach korzystania z etui, może również denerwować. Po kilku dniach używania gwarantuję jednak, że nauczymy się odpowiednio tablet zabezpieczać i odbezpieczać tym zamknięciem.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 13

Wnętrze pokrywy zostało wyłożone materiałem bezpiecznym dla szklanego ekranu. Dodatkowo możemy liczyć, że będzie zbierało zabrudzenia i tłuste plamy ze szkła.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 22

Element, którego zadaniem jest trzymanie tabletu w ryzach etui wykonany został z solidnego i lekkiego tworzywa TPU. Trzeba przyznać, że producent przyłożył się do jego wykonania, zapewniając użytkownikowi idealne dopasowanie. To co chciałbym podkreślić, to łatwość z jaką zainstalujemy tablet w uchwycie, która nie powstała kosztem solidnego uchwytu.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 6

Zainstalowany w SPECK iPad na pewno nam się z niego samoczynnie nie wypnie, ale również nie porysuje podczas montażu. Solidna robota.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 16

Etui posiada wszystkie potrzebne otwory do komfortowego używania tabletu. Jest wycięcie na portu Lightening, dzięki któremu bez wyjmowania z tabletu z etui, podłączymy przewód do ładowania – nawet bardzo szeroki. Bez problemu skorzystamy z słuchawek, nagramy film (wycięcia na oba zainstalowane mikrofony) czy wykonamy zdjęcie. Jednym zdanie – dobre, przemyślane etui.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 23

SPECK StyleFolio pozwala na pracę nie tylko podczas trzymania urządzenia w rękach lub na kolanach, ale umożliwia również wygodne pisanie dzięki ułożeniu tabletu pod kątem lub oglądania filmów, kiedy postawimy tablet na jednym z brzegów.

Recenzja SPECK StyleFolio dla iPad Air w AppleMobile.pl 25

SPECK StyleFolio to etui solidnie wykonane, w pełni przemyślane pod każdym kątem i stosunkowo niedrogie. Jeżeli poszukujesz dobrego zabezpieczenia przedniej i tylnej części swojego iPada Air, to z czystym sumieniem mogę polecić jeden z modeli SPECK StyleFolio.

kup ten produkt

 

Zalety:

  • Bardzo dobrze wykonany
  • Solidne zapięcie
  • Idealnie wyprofilowana wkładka
  • Wycięcia na wszystkie potrzebne złącza i klawisze
  • Dostępne w różnych wersjach kolorystycznych

 

Wady:

  • brak

 Etui do testu dostarczył internetowy sklep FORCETOP

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *