Recenzja PURO USB-A + USB-C Car Charger – na taką ładowarkę samochodową czekałem

Recenzja PURO USB-A + USB-C Car Charger – na taką ładowarkę samochodową czekałem

Recenzja PURO USB-A + USB-C Car Charger – na taką ładowarkę samochodową czekałem

0

Samochód, który obecnie używam ktoś zaprojektował tak, że gniazdo zapalniczki mam pomiędzy uchwytami na kubki. Kiedy wsadziłem tam moją ładowarkę, do tego dopiąłem przewody od zasilania kamerki i do telefonu, nie tylko fatalnie wyglądał ta wystająca z gniazda ładowarka, ale dodatkowo przeszkadzała w używaniu uchwytów. PURO USB-A + USB-C Car Charger, to chyba najmniejsza ładowarka jaką widziałem, a już na pewno najmniejsza z najmocniejszych.

W pierwszym momencie, gdy otrzymałem przesyłkę do tą ładowarką z TopBuy.eu, pomyślałem, że to kolejna ładowarka samochodowa jakich wiele na rynku. Nic bardziej mylnego. To, co zobaczyłem po rozpakowania, zaszokowało mnie!

Urządzenie jest niewiele większe od 5 złotowej monety, a mieści w sobie aż dwa porty ładowania, skomplikowane elementy zabezpieczające przed przepięciem czy przegrzaniem, a także niesamowitą moc aż 30W!

Ładowarka jest tak mała, że po wsadzeniu jej do gniazda zapalniczki w ogóle z niego nie wystaje.

Chowa się w gnieździe na płasko, przez co wygląda to tak, jakby samochód nie był w tym miejscy wyposażony w zapalniczkę, tylko właśnie w oferowane dwa porty USB. Ładowarka oferuje szybkie ładowanie urządzeń zgodne z Power Delivery. Można przy jej pomocy naładować smart, ale także potężny tablet.

Porty typu A potrafi pracować w trzech napięciach – 5V, 9V oraz 12V, oferując odpowiednio 22.5W i 4.5A, 27@ i 3A oraz 30W przy 2.5A. Natomiast porty typu C z PD 5, 9, 12, 15 i 20 Volt przy odpowiednio mocach 12, 27, i 30W. Przepotężny zasilacz w niesamowicie niewielkiej obudowie.

Ładowarka jest bardzo solidnie wykonana, a jej perfekcyjne wykończenie oraz użyte materiały sprawiają, że doskonale dopasowuje się do gniazda zapalniczki. Jej wsadzenie, jak i wyjęcie z gniazda nie stanowi problemu.

Dodatkowo wyciągniecie na płasko wciśniętej ładowarki ułatwia odchylany uchwyt, dzięki czemu dużo prościej pociągnąć za zasilacz i wyjąć go z gniazda.

Jeżeli poszukujecie solidnej i szybkiej ładowarki z PD do samochodu, ten zasilacz spełni Wasze oczekiwania, w przy tym nie zajmuje miejsca powyżej gniazda zapalniczki.

Ładowarkę do testów dostarczyła firma TopBuy.eu. Urządzenie można kupić w cenie 89 PLN

PURO USB-A + USB-C Car Charger – na taką ładowarkę samochodową czekałem

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.