Przyszłość gier dla produktów Apple
0

Przyszłość gier dla produktów Apple

0

Od chwili informacji o wypuszczeniu nowego, dwurdzeniowego procesora A5 ( o czym informowaliśmy was 3 marca ), powstaje coraz więcej domysłów co będzie w stanie osiągnąć ta architektura w połączeniu z pozostałymi parametrami iPad?a, lub iPhone’a.

Pewne jest, że procesor ten będzie mógł przetwarzać dużo większą ilość informacji, niż jego poprzednik, przy długim czasie pracy baterii. W związku z tym producenci gier już teraz są podekscytowani możliwościami nowego procesora.

Przykładem może być Epic Games, twórca takich tytułów jak Gears of War, Infinity Blade czy Unreal Engine. Producent ten od dłuższego czasu myślał o tworzeniu gier dla iPhone’a, ale od czasu pojawienia się A5, niemal pewne jest że wykorzysta potencjał nowych produktów Apple. Już teraz twierdzi on że 3 część wspomnianego Unreal Engine będzie dostępna na urządzenia wyposażone w procesor A5.
Gra która do tej pory była dostępna jedynie na konsole, lub PC wykorzysta ten wielordzeniowy procesor do dodania większej ilości efektów, tekstur, informacji, shaderów, wrogów na ekranie a może nawet rozszerzenia widzenia środowiska.

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że firma dostroi i zoptymalizuje swoje gry pod potrzeby iOS.

Potencjałem drzemiącym w nowych procesorach zainteresował się również Firemint, który myśli o stworzeniu Real Racing 2 HD dla iPad?a 2.
Na oficjalnej stronie deklarują, że jeśli Apple potwierdzi przewidywane wydajności, ich nowa produkcja będzie mogła pochwalić się 9-krotnie szybszą grafiką w porównaniu do pierwszej części. Ich zdaniem gra zaoferuje nam również najbardziej precyzyjny i intuicyjny samochód wyścigowy w tego typu urządzeniach.

Jak więc widać przyszłych graczy posiadających nowe produkty Apple czeka coraz większa ilość ciekawych propozycji. Jednak wszystkim nam pozostaje czekać na dostępność dwurdzeniowego procesora, i oczywiście na gry wykorzystujące jego możliwości, zapewniając nam nowe wrażenia.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *