Home Newsy Przyszłe MacBooki sterowane gestami
Przyszłe MacBooki sterowane gestami
0

Przyszłe MacBooki sterowane gestami

0

Przyglądając się niektórym patentom można być niemal pewnym, że tradycyjne komputery nieprędko przejdą do lamusa. Narodziny ery post PC, w której tablet miałby wyprzeć z użytku laptopa, to bardzo odległa przyszłość. Kolejny patent Apple jaki ujrzał światło dzienne jest tego dowodem, bowiem firma pracuje nad komputerem sterowanym za pomocą gestów.

Dokumentacja została złożona do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych w sierpniu zeszłego roku i opisuje sposób sterowania komputerem Mac za pomocą tak zwanego „niedotykowego trójwymiarowego interfejsu użytkownika”. Interakcję z urządzeniem zapewniałyby określone gesty użytkownika, choć w dokumentacji mowa jest o sprostaniu nieskomplikowanym czynnościom systemowym takim jak usypianie, wybudzanie komputera, czy przewijanie menu w aplikacjach.

Nad technologią tą trudzą się inżynierowie, którzy wcześniej tworzyli kadrę firmy PrimeSense, przejętej przez Apple w listopadzie 2013 roku. Owoc ich pracy widać już w technologii TrueDepth zaimplementowanej w iPhone’a X. To właśnie ona ma przenieść się w niedalekiej przyszłości do jabłkowych komputerów wraz z Face ID.

Oczywiście do powyższych informacji należy podchodzić sceptycznie, bowiem wiele z patentów Apple nigdy nie przeszło z fazy testów do etapu masowego zastosowania. Można jednak mieć nadzieję, że w tym konkretnym przypadku tak się właśnie stanie.

Źródło: MacRumors

 

Przyszłe MacBooki sterowane gestami

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)