Home Newsy Przeglądarki innych firm zaczynają obsługiwać Apple Pay w iOS 16 Beta
Przeglądarki innych firm zaczynają obsługiwać Apple Pay w iOS 16 Beta
0

Przeglądarki innych firm zaczynają obsługiwać Apple Pay w iOS 16 Beta

0

Firma Apple dodała obsługę „Apple Pay” do przeglądarek innych firm w ostatnich wersjach beta iOS 16 i iPadOS 16.

Dodatkowa obsługa, zauważona przez współpracownika MacRumors, Steve’a Mosera, oznacza zmianę w porównaniu z iOS 15 i iPadOS 15 oraz wcześniejszymi, gdzie w przeglądarce „Apple Pay” jest dostępne wyłącznie w Safari. Moser odkrył, że ta funkcja jest dostępna w Microsoft Edge i Google Chrome od wersji beta 4 dewelopera iOS 16, a inni użytkownicy zauważyli tę obsługę w Mozilla Firefox.

Moser zauważył, że obsługa „Apple Pay” jest nadal niedostępna w wersjach Edge i Chrome dla macOS, prawdopodobnie dlatego, że nie korzystają one z WebKit, silnika przeglądarki Apple, który jest obowiązkowy dla przeglądarek innych firm na iOS i iPadOS. Sugeruje to, że obsługa tej funkcji jest zależna od WebKit i jest to lokalizacja wszelkich zmian wprowadzonych przez Apple w celu rozszerzenia obsługi „Apple Pay”.

Nie jest jasne, kiedy Apple wprowadził tę zmianę, ponieważ niektórzy użytkownicy zauważyli tę funkcję w przeglądarkach innych firm już w wersji beta programisty 2, podczas gdy inni widzieli wsparcie dodane tylko w wersji beta programisty 3.

Chociaż zmiana jest krokiem naprzód dla użytkowników przeglądarek innych firm na iOS i iPadOS, trudno nie zauważyć rozszerzonego wsparcia dla „Apple Pay” w kontekście rosnących problemów antymonopolowych Apple, z zakazem korzystania z przeglądarki Apple i ograniczeniami dla osób trzecich.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.