0

Pro Series, czyli profesjonalnie o produkcji filmowej i muzycznej

0

25 lutego 2010 w Warszawie odbyła się impreza z cyklu Pro Series, gdzie zaprezentowano  najnowsze oprogramowania Apple: Final Cut Studio i Logic Studio. Podczas dedykowanych sesji eksperci Apple przedstawili profesjonalne narzędzia, dla  filmowców I muzyków  Ursynowskie Multikino zgromadziło ponad 500 gości i partnerów firmy iSource, w tym m.in.Canon, iOmega, Horn Distribution.

Sale pokazowe pękały w szwach, gromadząc jednocześnie muzyków, realizatorów dźwięku oraz producentów muzycznych i filmowych. Nie zabrakło również amatorów branży audio i video, a także studentów.

Impreza skoncentrowana była na trzech tematach – Logic Studio, Final Cut Studio oraz rozwiązaniach Canona. Eksperci z Apple zaprezentowali ponad 200 nowych funkcji programów, które sprawiają że praca z projektami audio i video staje się jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna. W trakcie sesji poświęconej Logic Studio zaprezentowano zaawansowane narzędzia produkcyjne dla branży muzycznej, a druga część spotkania poświęcona była oprogramowaniu Final Cut Studio, jako pakietowi programów znacznie ułatwiających i przyspieszających proces postprodukcji. Po godzinie 16 miała miejsce prezentacja firmy Canon.

– Postanowiliśmy, że to właśnie podczas Pro Series odbędzie się premiera aparatu cyfrowego Canon EOS 550D i jesteśmy  bardzo zadowoleni z tej decyzji. Informacja na temat odsłony naszego najnowszego urządzenia trafiła bezpośrednio do kilkuset osób związanych z branżą – mówi Robert Wozniak z  firmy Canon.

W trakcie przerw w prezentacjach mogli odwiedzić stoiska wystawców, m.in. AudioTech, Canon, Cortland, iSpot, MBS, , Beiks, Polsound, czy Creaive Tools. Na stoiskach można było zobaczyć i przetestować najnowszy sprzęt do zastosowań audio i wideo.

Cieszymy się zarówno z rekordowej frekwencji, jak i z ogromnego zainteresowania stoiskami pokazowymi, które w tym roku były niezwykle interaktywne. Pro Series 2010 stało się miejscem, gdzie można obejrzeć najnowsze technologie w dziedzinie audio video. Uczestnicy dowiadywali się jak przekształcić Maka w najbardziej uniwersalny instrument muzyczny na świecie, jak stworzyć studio filmowe i jak we własnym domu, bez kabli, sterować muzyką w kilku pomieszczeniach jednocześnie mówi Magdalena Mroczkowska z firmy iSource S.A.

Galeria zdjęć z imprezy znajduje się na stronie: https://www.isource.pl/main.php?p=230&m=3

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *