Home Newsy Posiadając smartfony zapominamy o podstawach bezpieczeństwa
Posiadając smartfony zapominamy o podstawach bezpieczeństwa
0

Posiadając smartfony zapominamy o podstawach bezpieczeństwa

0

Smartfony w naszym prywatnym życiu stały się już czymś tak powszednim i niezbędnym, że często zapominamy, iż należą do grupy urządzeń elektrycznych. Sięgamy po nie setki razy dziennie, a rekordziści praktycznie w ogóle ich nie chowają w kieszeni torby, czy spodni.

Coraz częstszym jest także widok osób, szczególnie młodych, które wpatrzone w ekran swojego urządzenia nie zważając na przeszkody zagłębiają się w wyświetlaną treść. Nie trzeba chyba pisać czym to się często kończy, nie tylko dla rozkojarzonego gałgana.

Pewna 14 letnia dziewczynka z Moskwy natomiast kompletnie zapomniała czego należy unikać podczas kąpieli, a także o tym, że ludzkie ciało i woda to przecież doskonały przewodnik prądu. Chcąc mieć smartfona przy sobie zapragnęła wziąć ciepłą kąpiel i zapewne podczas jej trwania buszować w sieci i plotkować z koleżankami na czacie. W pewnym momencie musiała podłączyć swoje urządzenie do zasilacza, bowiem prawie kompletnie wyczerpała się w nim bateria.

Zginęła porażona prądem kiedy zadzwonił do niej telefon, a ona będąc w wannie odebrała połączenie. Po pewnym czasie ciszą w łazience zaniepokoiła się matka, która zastała pociechę martwą z telefonem spoczywającym na piersi. Co ciekawe to nie jedyny taki przypadek w Rosji. Podobna sytuacja miała miejsce w lutym tego roku kiedy do wanny i kąpiącej się w niej dziewczynie wpadł smartfon.

Obrazki widoczne na ulicach miast, a także ta ekstremalna sytuacja przytoczona powyżej pokazują jak zaślepieni jesteśmy i uzależnieni od smartfona. Coraz częściej tracimy przy nim poczucie rzeczywistości i związanego z nią ryzyka. Osobiście napiszę, że strasznie drażnią mnie na ulicach komórkowe zombie, co to nie widzi jak idzie, wszystkim wadzi i kop w du.. by się mu przydał, tak dla otrzeźwienia.

Źródło: RMF24

 

Posiadając smartfony zapominamy o podstawach bezpieczeństwa

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)