Home Bez kategorii Poradnik – jak włączyć Wiadomości w iCloud
Poradnik – jak włączyć Wiadomości w iCloud

Poradnik – jak włączyć Wiadomości w iCloud

0

Już w zeszłym roku podczas czerwcowej prezentacji poświęconej nowym odsłonom systemów z Cupertino Apple zakomunikowało, iż oddaje do użytku nową funkcję synchronizowania wiadomości iMessage z chmurą iCloud. Opcja ta została udostępniona kilka miesięcy później wszystkim użytkownikom kompatybilnych urządzeń zarówno w platformie stacjonarnej jak i mobilnej.

Nowa funkcja niesie ze sobą wiele pozytywów, wśród których należy wymienić choćby przenoszenie wszystkich wiadomości, całych konwersacji na nowo zakupione urządzenia przypisane do tego samego Apple ID, czy synchronizowanie edycji na każdym z urządzeń konkretnego użytkownika. Oznacza to, że usuniecie jakiejś wiadomości odnotowane będzie na każdym z urządzeń działających w ramach tego samego Apple ID.

Cieszy szczególnie ta pierwsza sytuacja, w której kupując nowego iPhone’a nie musimy martwić się o pustą zawartość aplikacji Wiadomości. Dotychczasowa konwersacja bowiem zostanie automatycznie wgrana na nowe urządzenie, dzięki czemu uzyskamy jej ciągłość, co szczególnie ważne może kazać się w sprawach biznesowych.

Apple oddało tę funkcję do masowego użytku dość późno, bo wraz z wydaniem systemu iOS w wersji 11.4. Jak zatem włączyć ją, by cieszyć się wygodą?

Platforma iOS

W tym celu należy udać się do Ustawień systemu iOS w wersji nie niższej niż 11.4 i stuknąć palcem w pole ze swoim imieniem i nazwiskiem. Znajduje się ono na samej górze ekranu. Następnie udajemy się do zakładki iCloud, gdzie w sekcji aplikacji używających jabłkowej chmury odznaczyć trzeba właśnie program Wiadomości. Zielony kolor przycisku oznacza, że funkcja ta została włączona.

System macOS

Nieco inaczej sprawa wygląda w systemie stacjonarnym od Apple. Tutaj także musimy legitymować się wersją platformy nie niższą niż macOS 10.13.4. Jeśli jesteśmy w jej posiadaniu musimy otworzyć aplikację Wiadomości i udać się do jej preferencji. Po otwarciu ich z menu kontekstowego należy w oknie przejść do zakładki Konta. Mieści się ona w górnej części okna. Tam odznaczamy opcję Włącz Wiadomości w iCloud, która usytuowana jest w sekcji Apple ID.

Od tej pory możemy w pełni cieszyć się nową funkcją.

 

Poradnik – jak włączyć Wiadomości w iCloud

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.