Plotka głosi, że iPhone 15 będzie wyposażony w Wi-Fi 6E, tak jak najnowsze komputery Mac i iPad Pro
0

Plotka głosi, że iPhone 15 będzie wyposażony w Wi-Fi 6E, tak jak najnowsze komputery Mac i iPad Pro

0

iPhone 15 będzie obsługiwał Wi-Fi 6E. Twierdzą tak analitycy Barclays, Blayne Curtis i Tom O’Malley. Nie określili oni jednak czy funkcja będzie dostępna we wszystkich modelach. Może być ona ograniczona tylko do modeli Pro. Jest to niewiadoma.

Apple dodało do tej pory obsługę Wi-Fi 6E do kilku urządzeń. Dotyczy to m.in. 11-calowych i 12,9-calowych iPadów Pro. Także 14-calowych i 16-calowych MacBooków Pro oraz modeli Mac mini. Wszystkie modele iPhone’a 14 pozostają ograniczone do standardowego Wi-Fi 6.

Wi-Fi 6 działa w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, podczas gdy Wi-Fi 6E działa również w paśmie 6 GHz. Umożliwia to szybsze prędkości bezprzewodowe, mniejsze opóźnienia i mniejsze zakłócenia sygnału. Aby skorzystać z tych zalet, urządzenie musi być podłączone do routera Wi-Fi 6E. Są one dostępne u takich marek jak TP-Link, Asus i Netgear.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi nowe iPhony jak zwykle jesienią. Prawdopodobne jest, że iPhone 15 w końcu będzie obsługiwał ten standard, jakim jest obsługa Wi-Fi 6E.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.