Home Newsy Pentagon planuje zakup ponad 162 tysięcy urządzeń mobilnych od Apple!
Pentagon planuje zakup ponad 162 tysięcy urządzeń mobilnych od Apple!
0

Pentagon planuje zakup ponad 162 tysięcy urządzeń mobilnych od Apple!

0

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, podjął w końcu decyzję o rozszerzeniu swojego zaplecza bezpiecznych urządzeń mobilnych i zastąpienia starzejących się produktów od BlackBerry, modelami iPhone?ów i iPad?ów od Apple. Oprócz tego, Pentagon ma zamiar postawić na kilka konkretnych urządzeń z Androidem.

Plan został ujawniony przez dokumentację Agencji Informacyjnego Systemu Obrony we wcześniejszym okresie tego miesiąca – wynika z niej jasno, że urządzenia z iOS?em i Androidem bez problemu spełnią wymagania Pentagonu, platforma od RIM może mieć z tym natomiast spore problemy.

Departament Obrony ma zamówić co najmniej 162500 urządzeń, system może być jednak rozszerzony i objąć łącznie osiem milionów tabletów oraz smartfonów! Do końca roku, ich początkowa liczba może zwiększyć się natomiast prawie dwukrotnie, cały czas występują bowiem ograniczenia systemu, który ciągle jest rozwijany.

Nie wiadomo dokładnie jaki procent wszystkich urządzeń zakupionych przez Pentagon stanowiły będą te z iOS?em, jednak wszystko wskazuje na to, że nowe słuchawki działające na BlackBerry nie będą dokupywane.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *