Home Newsy Pegarton i kontrakt na produkcję iPhone?a 6
Pegarton i kontrakt na produkcję iPhone?a 6
0

Pegarton i kontrakt na produkcję iPhone?a 6

0

Tajwańska firma elektroniczna Pegatron czeka na wydanie decyzji zarządu Apple w sprawie produkcji tegorocznego modelu iPhone’a.
Kontrakt miałby zapewnić azjatyckiemu przedsiębiorstwu wytwarzanie aż połowy tych urządzeń, informuje tajwański Liberty Times.

Aktualnie Pegatron odpowiedzialny jest za produkcję iPhone’a 5C oraz iPad?a mini. Flagowy model smartfona zaś powstaje w fabryce Foxconn.
Pegarton w chwili obecnej buduje na terenie Chin w okolicach Szanghaju jedną z większych swoich fabryk. Proces jej powstawania ma zakończyć się w drugiej połowie bieżącego roku, czyli termin ten zbiegnie się z premierą najnowszej odsłony iPhone’a oraz wprowadzeniem go do masowej sprzedaży.

Użytkownicy jabłkowego telefonu wiedzą jak wielkie jest zapotrzebowanie rynku na świeży gadżet od Apple, a świadczą o tym częste opóźnienia w dostawach najnowszego sprzętu.
Drugi, duży producent mógłby rozwiązać ten problem i zapewnić ciągłość sprzedaży.

Najprawdopodobniej produkcją tegorocznego modelu iPhone’a zajmą się obie firmy, choć to wciąż niepotwierdzone informacje.

Innym tematem jest kwestia, czy w bieżącym roku pojawi się jeden model iPhone’a, czy też jak w zeszłym dwie odmienne wersje tego gadżetu i jaki to będzie miało wpływ na rozłożenie produkcji pomiędzy tajwańskimi fabrykami.

Żartobliwie i trochę ironicznie w odniesieniu do pojawiających coraz częściej plotek można napisać, iż z pewnością w tym roku iPhone doczeka się kolejnej wersji. To pewne 🙂

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *