Pakiet biurowy Quickoffice na iOS dostępny za darmo
0

Pakiet biurowy Quickoffice na iOS dostępny za darmo

0

Google zaktualizowało swoją aplikację QuickOffice na iOS. Od teraz aplikacja jest całkowicie darmowa. Wcześniej, niby też była, ale w pełni korzystać z niej mogły tylko osoby, posiadające biznesową subskrypcję Google Apps.

Google wykupiło pakiet Quickoffice ponad rok temu, aby w przyszłości konkurować z Microsoftem. Po dużym odświeżeniu aplikacji, Google zdecydowało się finalnie na jej udostępnienie za darmo w Google Play i App Store. Pakiet stał się tak dokładnie rzecz biorąc dodatkiem do Dysku Google. Quickoffice synchronizuje się automatycznie z chmurą Google, ale pozwala też na otwieranie i zapisywanie dokumentów w pamięci wewnętrznej. Możliwa jest także edycja plików z programów Word, Excel, oraz PowerPoint, dostępnych do pobrania np. w serwisie pliki.pl, a także podgląd plików PDF i arkuszy tworzonych online w ramach Dokumentów Google. Funkcjonalność Quickoffice jest więc bardzo rozbudowana i dla wielu osób darmowy pakiet od Google może być narzędziem uniwersalnym i wręcz niezbędnym.

Szczególnie ciekawa jest możliwość pracy z dokumentami tworzonymi na komputerze w pakiecie MS Office, które łatwo możemy zsynchronizować ze smartfonem lub tabletem za pomocą Dysku Google. Małym minusem aplikacji jest brak dostępu do edycji arkuszy kalkulacyjnych z Google Docs. Quickoffice konwertuje je automatycznie do formatu PDF, mamy więc jedynie ich podgląd, ale jak na darmową aplikację nie możemy przecież narzekać.

Warto przetestować ten pakiet biurowy, gdyż możemy zainstalować, zalogować się i odinstalować jeśli nam nie będzie odpowiadał. Z pewnością Google liczy na to, że przy okazji użytkownicy przekonają się że jest on lepszy od obecnie używanych aplikacji. Pomysł Google na alternatywę dla ofertę Microsoftu w segmencie aplikacji biurowych wydaje się dobry i dobrze zrezalizowany. Konkurencyjny pakiet Office Mobile dla Office 365 wymaga od nas płatnej subskrypcji, która dla użytkowników domowych może okazać się nie zbyt interesującą opcją. Dlatego Google swój Quickoffice udostępnia wszystkim za darmo licząc, że dzięki niemu bardziej funkcjonalny będzie sam Dysk Google. Quickoffice jest do pobrania w App Store https://itunes.apple.com/us/artist/quickoffice-inc./id294258240?mt=8

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *