Oto 5 mitów, z którymi musisz się rozprawić zanim kupisz Macbooka
0

Oto 5 mitów, z którymi musisz się rozprawić zanim kupisz Macbooka

0

Myślisz nad zakupem swojego pierwszego Macbooka? Według powszechnej opinii i zdania wszystkich fanów Apple, to dobry pomysł. Ale nie wszystkie zalety, o których słyszałeś na temat tych laptopów są stuprocentową prawdą. Abyś łatwiej uniknął rozczarowań rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami na temat Macbooków!

Mit 1: Macbooki się nie zawieszają

To chyba najczęściej powtarzany mit na temat Macbooków. Jeśli zapytasz posiadacza Apple’a o to, co szczególnie sobie w nim ceni, odpowie najprawdopodobniej właśnie to. Prawda jest jednak taka, że nie ma laptopa, a w zasadzie nie ma żadnego sprzętu elektronicznego, który byłby w 100% procentach niezawodny. I tak Macbook również się zawiesza. Wystarczy naraz uruchomić o jeden program za dużo i już trzeba uzbroić się w ogromną cierpliwość.

Prawda 1: Macbooki też się zawieszają.

Robią to rzadziej i doprowadzenie ich do takiego stanu bywa sztuką. Ale jednak.

Mit 2: Macbooki są drogie

Fakt, nie da się ukryć, że cena za laptopa Macbook Air znacznie przekracza cenę popularnych komputerów z Windowsem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, co wchodzi w skład tych kosztów. Sprzęty Apple’a są zdecydowanie szybsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe. Choć z pozoru ich parametry nie powalają na kolana, to jednak w żaden sposób nie da się ich przyrównać do Windowsowych.

Prawda 2: W cenie Macbooka kupujesz cechy, których nie posiadają inne rodzaje laptopów

Jeśli zależy Ci na tym, by Twój komputer zawieszał się najrzadziej, jak to możliwe, a praca na nim był płynna i długo bezproblemowa, to Macbook jest warto swojej ceny.

Mit 3: Macbooki są niezniszczalne

Istnienie tego mitu nie dziwi, zwłaszcza jeśli wierzymy, że kupując Macbooka przepłacamy. Wydając tyle pieniędzy oczekujemy bowiem, że nasz produkt będzie wyjątkowo trwały. Tymczasem niestety – może i sam laptop jest w stanie posłużyć nam przez kilka lat, to np. kable będziemy musieli często wymieniać lub naprawiać. Są wyjątkowo nietrwałe.

Prawda 3: Okablowanie Apple pozostawia wiele do życzenia

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, nie ma elektroniki, która jest niezawodna. Kupując Macbooka możesz jednak liczyć na to, że posłuży Ci on przez wiele lat. Wielbiciele serii twierdzą nawet, że dobrym pomysłem jest kupować używane modele, gdyż Apple daje na nie niezwykle długą gwarancję. Niestety sam laptop nie wystarczy, by skutecznie z niego korzystać, dlatego zawodność okablowania i akcesoriów to duży minus tego rozwiązania.

Mit 4: Na Macbooka nie ma znanych i przydatnych aplikacji

Jednym z podstawowych argumentów przeciwko Macbookom jest fakt, że nie można na nim grać w gry. Tym, o czym trzeba pamiętać to fakt, że jest to laptop przeznaczony przede wszystkim do pracy. I jeśli chodzi o aplikacje ułatwiające zadania zawodowe, to nie Macbook nie ma sobie równych.

Prawda 4: Macbook daje narzędzia ułatwiające i usprawniające pracę

Dzięki bogactwu aplikacji w AppStore z łatwością znajdziesz programy, które sprawią, że każdego dnia będziesz cieszył się z tego, że wybrałeś właśnie Macbooka.

Mit 5: Na Macbooku nie można programować

To właśnie ma być powód, dla którego programiści i działy IT nie używają Maców. Tymczasem nie jest to kwestia tego, że oprogramowanie Apple uniemożliwia programowanie. Jak najbardziej istnieje możliwość wykonywania takich prac na tym systemie.

Prawda 5: Os X jest rzadko wybieranym środowiskiem programowania

Jest to raczej podyktowane tym, że większość aplikacji testuje się właśnie na Windowsa, niż tym, że jest to niemożliwe.

 

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *