Ostrzeżenie: iOS 16.1 Beta uniemożliwia prawidłowe działanie GPS w modelach iPhone 14 Pro
0

Ostrzeżenie: iOS 16.1 Beta uniemożliwia prawidłowe działanie GPS w modelach iPhone 14 Pro

0

Właściciele iPhone’a 14 Pro i  14 Pro Max powinni mieć świadomość, że wersja beta systemu iOS 16.1 posiada poważną usterkę. Uniemożliwia ona wielu użytkownikom prawidłowe działanie GPS na urządzeniach. Każdy, kto polega na śledzeniu lokalizacji, powinien na razie unikać wersji beta.

Błędy są powszechne w oprogramowaniu beta, ale ten problem dotyczy podstawowej funkcji iPhone’a. Użytkownicy iPhone’a 14 Pro, którzy już zainstalowali wersję beta iOS 16.1, będą musieli przejść na wersję iOS 16.0.1 lub poczekać, aż nowsza wersja beta iOS 16.1 naprawi problem, aby przywrócić funkcjonalność GPS. Przyczyna błędu jest niejasna.

Podobnie jak Apple Watch Ultra, modele iPhone 14 Pro obsługują GPS o dwóch częstotliwościach. Oznacza to, że iPhone’y mogą odbierać sygnały z satelitów GPS działających zarówno na starszej częstotliwości L1, jak i na częstotliwości L5 o wyższej mocy, dzięki czemu mogą lepiej podróżować przez przeszkody, takie jak budynki i drzewa. Połączenie tych dwóch sygnałów powinno prowadzić do poprawy dokładności lokalizacji w aplikacjach mapujących i nie tylko. Standardowy iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie obsługują dwóch częstotliwości GPS.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *