Home Newsy Nowy MacBook Pro 13 oficjalnie zaprezentowany!
Nowy MacBook Pro 13 oficjalnie zaprezentowany!
0

Nowy MacBook Pro 13 oficjalnie zaprezentowany!

0

Stało się! Mamy to, w końcu firma Apple oficjalnie zaprezentowała odświeżony model MacBook’a Pro 13. Co nowego?

Firma Apple niespodziewanie dodała dziś do swojej oferty nowy komputer z linii „Pro”, czyli długo wyczekiwanego MacBook’a Pro 13. Niestety, ale plotki się nie potwierdziły i firma nie zdecydowała się na zwiększenie ekranu z 13 cali do 14. Konstrukcja to wciąż sprawdzona jednostka, jednak tym razem ulepszona o nową klawiaturę „Magic Keyboard”, która zastąpiła znienawidzony mechanizm motylkowy, który towarzyszył nam od 2016 roku.

Nowe modele MacBook’a Pro oferowane są zarówno z procesorami ósmej generacji, ale również z procesorami 10. generacji, które zawitały w końcu do serii „Pro”. Nowe modele to także bardzo szybkie dyski SSD z sekwencyjną prędkością odczytu do 3,0 GB/s. 13-calowy MacBook Pro oferuje teraz dyski SSD o pojemności do 4 TB. Firma Apple chwali się również wydajnymi kościami pamięci RAM LPDDR4X, które taktowane są zegarem 3733 MHz – klienci mają możliwość skonfigurowania swego komputera o maksymalnie 32 GB pamięci RAM.

Cena najtańszej konfiguracji najnowszego MacBook’a Pro 13 cali, wynosi 6499,00 zł. W tej cenie otrzymujemy : Czterordzeniowy procesor Intel Core i5 1,4 GHz 8. generacji (z Turbo Boost do 3,9 GHz), Intel Iris Plus Graphics 645, 8 GB pamięci LPDDR3 2133 MHz, 256 GB pamięci na dysku SSD, Dwa porty Thunderbolt 3).

Nowy MacBook Pro 13 oficjalnie zaprezentowany!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!