Home Newsy Nowy Apple Watch z lepszą rozdzielczością ekranu
Nowy Apple Watch z lepszą rozdzielczością ekranu
0

Nowy Apple Watch z lepszą rozdzielczością ekranu

0

Po raz kolejny testowe odsłony jabłkowego oprogramowania dostarczają ciekawych informacji związanych z nadchodzącymi urządzeniami z Cupertino. Tym razem bohaterem tego wpisu jest najnowsza beta systemu watchOS 5, która zawiera w kodzie dane odnoszące się do rozdzielczości ekranu zegarka Apple Watch.

Na informację tę wpadli redaktorzy serwisu 9To5Mac, którzy natrafili na poszlaki sugerujące, iż większy z modeli Apple Watch Series 4 będzie charakteryzował się nie tylko większym ekranem względem poprzedników ale również rozdzielczością na poziomie 384 x 480. Będzie zatem ona znacznie lepsza w stosunku do dotychczasowych parametrów.

Oznacza to, że zabieg ten pozwoli deweloperom tworzącym aplikacje umieścić znacznie więcej danych w swoich aplikacjach jakie miałyby być wyświetlane na ekranie nowego zegarka. Na całym zabiegu z pewnością zyskają również komunikaty wyświetlane na ekranie zegarka.

Niestety całkiem możliwe, że niektóre aplikacje dostępne w App Store będą musiały zostać przeskalowane i dostosowane do nowej rozdzielczości tak, by poprawnie wyświetlały się na ekranie zegarka. W przeciwnym razie obrazowi interfejsu mogą towarzyszyć szpetne marginesy.

Już wkrótce przekonamy się ile prawdy jest w niniejszym newsie. Apple Watch 4 zostanie bowiem zaprezentowany już 12 września podczas konferencji, na której zobaczymy również nowe odsłony jabłkowych smartfonów oraz tabletów z linii Pro.

Źródło: 9To5Mac

 

Nowy Apple Watch z lepszą rozdzielczością ekranu

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)