Nowe iPady Pro jeszcze nie w kwietniu

Nowe iPady Pro jeszcze nie w kwietniu

0

Jak co roku w marcu Apple prezentowało nowe modele tabletów na specjalnie na tę okazję zorganizowanej konferencji. W tym roku jednak wydarzenie datowane jest na początek kwietnia, choć są to wciąż informacje nieoficjalne. Ostatnie raporty wskazują niestety na to, iż na nowe iPady Pro poczekamy nieco dłużej.

Sytuacja jest bardzo niejasna. Wiele plotek sugerowało dotąd, że następcę iPada Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala oraz całkiem nowe urządzenie z wyświetlaczem 10,5 cala zobaczymy na początku kwietnia. To właśnie wówczas miała odbyć się pierwsza w tym roku konferencja Apple. Niestety cały czas nie ukazało się oficjalne zaproszenie na to wydarzenie i prawdopodobnie w najbliższym czasie w ogóle go nie będzie.

Jak twierdzi analityk Rhoda Alexander z firmy IHS Markit Apple jeszcze w tym miesiącu uruchomi produkcję tabletu z ekranem 10,5 cala, choć nie będzie to produkcja masowa. Ilość egzemplarzy urządzenia ma być mocno ograniczona. Takich informacji analityk dostarczył w wywiadzie udzielonym dla magazynu Forbes, a to może oznaczać, iż na premierę nowych modeli iPada poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu do podobnych konkluzji doszedł John Gruber z Daring Fireball. Twierdzi on, iż Apple może wstrzymać się z debiutem nowego tabletu nawet do połowy tego roku. Przesunięcie w czasie może być spowodowane dość daleko idącymi zmianami w konstrukcji tabletu. Szacuje się, że będzie on wyposażony w ekran pokrywający niemal cały przedni panel urządzenia. Zostanie z nim zintegrowany czytnik linii papilarnych oraz przycisk Home.

NIespełna tydzień temu Apple po cichu wprowadziło do oferty kilka nowych produktów. Wśród nich można znaleźć akcesoria do Apple Watch’a, czerwoną wersję iPhone’a 7 oraz 7 Plus i nową wersję iPada o przekątnej ekranu 9,7 cala.

Źródło: Forbes

 

Nowe iPady Pro jeszcze nie w kwietniu

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *