Nowe Apple TV z aplikacjami z AppStore i Siri
0

Nowe Apple TV z aplikacjami z AppStore i Siri

0

Zrzut ekranu 2015-09-09 o 19.58.27 (2)

Długo zapowiadana nowa odsłona jabłkowej przystawki telewizyjnej stała się wraz z zakończoną właśnie konferencją Apple rzeczywistością. Plotki na jej temat krążyły w sieci już od przynajmniej roku, a od dziś fani tego gadżetu mogą już zacierać ręce.

Sprzęt docelowo ma pjawić się w oficjalnej sprzedaży w październiku tego roku, a jego cena w zależności od wersji pojemnościowej dysku wyniesie za 32 GB – 149 dolarów amerykańskich, zaś za pojemność 64 GB trzeba będzie zapłacić 199 dolarów.

Tak jak spekulowano Apple TV doczekało się świeżego podejścia nie tyko do pilota zdalnego sterowania ale również funkcjonalności. Apple zachowało te istniejące już walory użytkowe i dodało kilka innych opcji. Wraz z systemem TvOS urządzenie stanie się czymś na wzór konsoli do gier. Oprogramowanie pozwoli na instalowanie aplikacji firm trzecich, które lokowane będą w dedykowanym sklepie.

Tak jak nieoficjalnie informowano Apple TV wyposażone zostało także w nowy pilot zdalnego sterowania, na pokładzie którego znajdzie się gładzik multitouch, akcelerometr oraz wsparcie dla asystenta głosowego Siri. Cały zestaw wspiera także funkcję Continuity.

Gadżet ma zapewnić również dostęp do serwisu Apple Music, wybranych sklepów intenetowych i tak jak poprzednio do licznych kanałów serwujących programy telewizyjne.

Sam sprzęt bardzo przypomina poprzednika, choć jest od niego nieco wyższy.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *