Nowe AirPods Pro 2 z portem USB-C
0

Nowe AirPods Pro 2 z portem USB-C

0

Firma Apple na dzisiejszej konferencji zaprezentowała nowe urządzenia. Zegarki Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra, a także iPhone 15 Pro i Pro Max. Nowe smartfony wyposażono w końcu w USB-C, które zastąpiło wysłużony już port Lightning.

Byłoby trochę dziwnie, gdyby Apple przerzucił linię iPhone’ów na USB-C tylko po to, by niezwykle popularne słuchawki AirPods Pro pozostały wyposażone w porty ładowania Lightning. Jak można się było spodziewać, tak się nie stanie: dzisiaj Apple ogłosiło, że słuchawki AirPods Pro będą teraz dostarczane z etui ładującym USB-C. Dzięki temu nabywcy nowego iPhone’a 15 będą mogli ładować słuchawki douszne za pomocą tego samego kabla dla obu urządzeń. Apple powiedział podczas prezentacji, że będzie można także ładować słuchawki AirPods z iPhone’a.

Przejście AirPods na USB-C stanowi kontynuację stopniowego wdrażania tego złącza przez Apple i podąża za Macem, iPadem, iPhonem, a nawet akcesoriami, takimi jak pilot do Apple TV 4K. Podczas prezentacji Apple ogłosiło także ulepszoną parę przewodowych słuchawek EarPods wyposażonych w złącze USB-C.

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *