Home Newsy Nowa beta iOS 12 i kolejne informacje dotyczące iPada
Nowa beta iOS 12 i kolejne informacje dotyczące iPada
0

Nowa beta iOS 12 i kolejne informacje dotyczące iPada

0

Jeszcze przed konferencją poświeconą nowym modelom jabłkowych smartfonów media spekulowały, że podczas tego wydarzenia zobaczymy także kolejne odsłony iPada Pro, które miały charakteryzować się designem inspirowanym konstrukcją iPhone’a X.

Niestety stało się inaczej bowiem na konferencji zobaczyliśmy wyłącznie nowe modele iPhone’a oraz czwartą generację zegarka Apple Watch. Szybko pojawiły się głosy, że jabłkowy tablet pojawi się jeszcze w tym roku, choć zapewne późną jesienią.

Informację tę może potwierdzać najnowsza beta systemu iOS 12 oznaczona numeracją 12.1 jaką od dwóch dni testują deweloperzy posiadający w ekosystemie Apple płatne konta. W kodzie źródłowym tego oprogramowania doszukano się odniesień do iPada „2018 fall”. Nazwy tej wcześniej nie było w zakamarkach systemu. Może to oznaczać, że nowe modele iPada są tuż za rogiem.

Dane na ich temat odnaleziono w aplikacji Setup odpowiedzialnej między innymi za wstępną konfigurację urządzenia. Pojawienie się w niej nowej nazwy dla tabletu może oznaczać, iż aplikacja wraz z najnowszą betą systemu iOS 12.1 jest przystosowana do zaprezentowania nowych gestów jakimi jabłkowe tablety nowej generacji mają się charakteryzować.

Co ciekawe w kodzie źródłowym doszukano się także informacji, iż ikony Memoji będą synchronizowane pomiędzy urządzeniami w tym iPadami z użyciem chmury iCloud. Idąc drogą dedukcji łatwo wywnioskować, iż nowe modele iPada wyposażone będą w kamerę TrueDepth.

Wiele plotek dotąd publikowanych w sieci sugeruje, że nowe odsłony iPada będą posiadały bezramkowy ekran oraz wsparcie dla technologii Face ID. Całkiem prawdopodobne, że nowe modele jabłkowych tabletów zobaczymy już w październiku.

Źródło: 9To5Mac

 

Nowa beta iOS 12 i kolejne informacje dotyczące iPada

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)