Niskobudżetowy iPhone zapewni Apple 6,5 miliarda przychodu w 2013 roku?
0

Niskobudżetowy iPhone zapewni Apple 6,5 miliarda przychodu w 2013 roku?

0

iPhonePogłoski na temat dostępnego bez umowy z operatorem i niskobudżetowego iPhone’a, który miałby trafić na rynki rozwijające się, są coraz głośniejsze. Urządzenie miałoby zapewnić firmie spod znaku nadgryzionego jabłka aż 6,5 miliarda przychodu na przestrzeni zaczynającego się dopiero roku!

Jeżeli wierzyć źródłom wewnętrznym, Apple rzeczywiście ma zamiar wypuścić tańszy model swojej słuchawki na rynek. Nie będzie ona jednak kosztowała tak jak przewidywano na początku od 99 do 149 dolarów, ale niespełna 200 zielonych.

Pomimo tego, cały czas będzie to cena zdecydowanie niższa. Na chwilę obecną bowiem, dostępny bez umowy z operatorem iPhone 4 kosztuje w USA 450 dolarów. Kiedy chcielibyśmy jednak kupić go w Brazylii, wtedy zapłacimy już 750 dolarów!

Liczba 6,5 miliarda przychodu wydaje się dla nas kosmiczną. Jest to jednak zaledwie trzy procent wszystkich zysków, które w roku 2013 może wygenerować gigant z Cupertino. Pomimo tego, liczymy po cichu na to, że pomysł wejdzie w życie. Byłoby to na pewno korzystne dla konsumentów z Europy Środkowej, a w tym między innymi nas. Jakby bowiem nie patrzeć, ceny iUrządzeń są w naszym kraju cały czas mocno wyśrubowane…

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *