Home Newsy Netatmo przedstawia Inteligentny System Alarmowy z Kamerą
Netatmo przedstawia Inteligentny System Alarmowy z Kamerą
0

Netatmo przedstawia Inteligentny System Alarmowy z Kamerą

0

Netatmo przedstawia Inteligentny System Alarmowy z Kamerą.

 

Netatmo przedstawił nowy Inteligentny System Alarmowy z Kamerą, który może zwiększyć bezpieczeństwo w każdym domu. System składa się z Inteligentnej Kamery Domowej, Inteligentnego Alarmu Domowego oraz Inteligentnych Czujników Okien i Drzwi. Przy próbie włamania użytkownik otrzyma natychmiastowe powiadomienie na smartfona i uruchomi się alarm o głośności 110 dB. Całym systemem można zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej Security.

Zgodnie ze statystykami Policji, w Polsce w samym 2017 roku dochodziło średnio do prawie 180 włamań dziennie. Sprawcę udało się ustalić jednie w 36,5% przypadków. Duża liczba kradzieży i niska wykrywalność sprawia, że warto rozważyć instalację systemu ochrony, który zapewni bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Taką propozycją jest Inteligentny System Alarmowy z Kamerą od Netatmo.

Inteligentna Kamera Domowa.

 

Inteligentna Kamera Domowa potrafi odróżniać domowników od intruzów, dzięki technologii rozpoznawania twarzy. Podczas wykrycia niepożądanego gościa, użytkownik otrzyma powiadomienie w aplikacji ze zdjęciem i nagraniem wideo.

Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi.

Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi wykrywają ruchy lub wibracje okien i drzwi, które mogą być wywołane podczas włamania. W takim przypadku użytkownik otrzyma powiadomienie: „Wykryto ruch okna w kuchni”. Daję to czas na szybką reakcję. Wykonać telefon do odpowiednich służb czy sąsiadów. Aplikacja umożliwia sprawdzenie, które okna lub drzwi są otwarte lub uchylone. Tworzenie harmonogramów i ustawianie powiadomień. Jeżeli okno lub drzwi jest zbyt długo otwarte. Nie zapomnimy o ich zamknięciu.

Inteligentny Alarm Domowy.

Ostatnim elementem systemu bezpieczeństwa od Netatmo jest Inteligentny Alarm Domowy. Jego główną funkcją jest syrena emitująca dźwięk o natężeniu 110 decybeli, co można porównać do głośności piły mechanicznej. Alarm uruchamia się w razie wykrycia intruza przez kamerę lub detekcji ruchu przez czujniki okien i drzwi. Dodatkową funkcją urządzenia jest opcja odtwarzania gotowych dźwięków odstraszających intruzów. Są to takie dźwięki jak szczekanie psa, szum odkurzacza czy płacz dziecka.

Inteligentny Alarm Domowy można zdalnie włączać i wyłączać za pośrednictwem aplikacji Security.

Szerokie opcje personalizacji.

Inteligentny System Alarmowy z Kamerą można dostosować do własnych potrzeb i trybu życia. Aplikacja Security pozwala m.in. na pełne zarządzanie powiadomieniami – użytkownik może wybrać, które powiadomienia chce otrzymywać, a których nie. Alarm można ustawić tak, by włączał się tylko podczas określonych wydarzeń. Kamera wykryje nieznaną twarz lub poruszone zostanie wybrane okno bądź drzwi. System jest aktywowany automatycznie gdy mieszkańcy wyjdą z domu. Jeżeli znana osoba powróci do mieszkania, Inteligentna Kamera Domowa ją rozpozna, a alarm oraz powiadomienia z czujników okien i drzwi zostaną deaktywowane. Użytkownik nie będzie otrzymywał niepotrzebnych ostrzeżeń.

Bez abonamentu.

Funkcje systemu nie wymagają dodatkowego abonamentu. Użytkownik płaci raz za produkt oraz korzysta ze wszystkich funkcji systemu i dostępu do danych bez ograniczenia czasowego.

Prywatność: nagrania w bezpiecznym miejscu.

W zależności od preferencji użytkownika, nagrania wideo z kamery można zapisywać lokalnie na wewnętrznej karcie microSD, osobistym koncie Dropbox lub serwerze FTP,

Łatwa i szybka instalacja.

Inteligentny System Alarmowy z Kamerą Netatmo jest prosty w instalacji. By móc korzystać ze wszystkich produktów wystarczy pobrać na smartfona aplikację Netatmo Security. Kamerę i alarm należy umieścić przy wejściu do domu. Alarm zasilany może być bateriami, jak i z sieci. Czujniki drzwi i okien działają na baterie i są samoprzylepne. Nie wymagane jest wiercenie otworów czy przykręcanie śrub. Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi oraz Inteligentny Alarm Domowy działają wyłącznie w połączeniu z Inteligentną Kamerą Domową Netatmo. Do jednej Kamery można przypisać maksymalnie jeden Alarm oraz do dwunastu Czujników. Jeden zestaw zawiera trzy czujniki.

Cena i dostępność w sklepie netatmo.com.

Premiera Inteligentnych Czujników Okien i Drzwi zapowiedziana jest na 6 września 2019 roku. Sugerowana cena detaliczna za jeden zestaw składający się z trzech czujników wynosi 449,99 zł. Inteligentny Alarm Domowy zadebiutuje na rynku 26 września 2019 roku w sugerowanej cenie detalicznej 349,99 zł. Inteligentna Kamera Domowa jest dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 899,99 zł.

Aplikacja Netatmo Security jest darmowa i kompatybilna z systemami iOS 10 i nowszym oraz Android w wersji 5.0 i wyżej. Aplikacja jest dostępna w wersji desktopowej na systemy Mac oraz Windows.

 

Netatmo przedstawia Inteligentny System Alarmowy z Kamerą.

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.