Naprawa zbita szybka obudowa klapka w iPhone X XS XS Max Xr 8 8+ | Naprawa iPhone Serwis Apple APPLEMOBILE.PL

Naprawa zbita szybka obudowa klapka w iPhone X XS XS Max Xr 8 8+ | Naprawa iPhone Serwis Apple APPLEMOBILE.PL

Naprawa zbita szybka obudowa klapka w iPhone X XS XS Max Xr 8 8+ | Naprawa iPhone Serwis Apple APPLEMOBILE.PL

0

Od modelu iPhone 8 po X, na ostatnich iPhone XS i Xr Apple stosuje szklaną tylną klapkę obudowy, aby zapewnić w swoich urządzeniach funkcję ładowania indukcyjnego. Niestety, szkło, to szkło. Lubi się tłuc przy najmniejszym upadku i uderzeniu. W Serwis Apple Szczecin APPLEMOBILE.PL oferujemy wymianę tylnej szklanej pokrywy obudowy w iPhone przy użyciu najnowocześniejszej technologii z użyciem lasera.Jeżeli masz zbitą tylną szybkę w iPhone 8 X XS XS Max Xr, to istnieją dwie możliwości pozbycia się problemu – wymiana całego urządzenia na wolne od wad (w zależności od modelu jest to wydatek od 2 do 3 tysięcy złotych) lub wymianę samej tylnej szklanej klapki w iPhone w serwisie pogwarancyjnym.

Wielu próbuje…

Wiele serwisów trudniących się naprawą smartfonów zaczęło oferować wymianę tylnej szybki w iPhone. Klapka jest podgrzewana, zrywana, a cienka blacha i aluminiowa krawędź dłutowana w celu oczyszczenia mocno klejonej pokrywy z drobin szkła.

Problem polega na tym, że pod pokrywą znajduje się antena indukcyjna, umożliwiająca ładowanie bezprzewodowe, antena od płatności Apple Pay czy taśmy od ładowania, kamer itd. Takie siłowe ingerencje powodują uszkodzenia wyżej wymienionych elementów. Zresztą wystarczy przyjrzeć się ofertą reklamowym takich punktów serwisowych, gdzie bardzo często znaleźć można informacje, że nie gwarantują oni poprawnej pracy ApplePay i ładowania indukcyjnego po wymianie… Chałupnictwo. :-/

My gwarantujemy prawidłową pracę ApplePay i ładowania indukcyjnego po wymianie klapki przy użyciu lasera 

W APPLEMOBILE.PL do wymiany tylnych pokryw wykorzystujemy najnowszą technologię. W naszym serwisie do wymiany pokrywy używamy sterowanego cyfrowo urządzenia CNC z aktywną głowicą lasera.

Maszyna CNC pozwala na dokładne zaprogramowanie miejsc z klejem znajdującym się pod pokrywą. Po zmapowaniu miejsc z klejem, aktywne ramie z głowicą lasera wypala klej pod szkłem. Precyzyjna wiązka lasera o odpowiedniej długości światła przenika szklaną, uszkodzoną klapkę iPhone’a i wypala wyłącznie klej, nie przedostając się głębiej.

Wypalona laserem tylna pokrywa telefonu iPhone. Precyzyjny laser gwarantuje bezpieczeństwo wewnętrznych elementów telefon i profesjonalną wymianę pokrywy obudowy.

Dzięki zastosowaniu lasera, żaden z elementów znajdujących się pod szklaną obudową telefonów nie jest niszczony. Antena indukcyjna od ładowania bezprzewodowego czy ta od płatności ApplePay jest co do minimetra omijana przez wiązkę laserową. Podczas wypalania kleju laserem, nie ma żadnego ryzyka i możliwości komplikacji podczas wymiany szklanej obudowy w iPhone na nową. Po wypaleniu kleju laserem, tylną klapkę można zdjąć podważając ja choćby paznokciem. Na korpusie nie pozostają żadne resztki szkła czy kleju. Dzięki temu nie ma konieczności dłutowania, co może doprowadzić do porysowania i zniszczenia kołnierza obudowy.

Warunki wymiany tylnej szybki obudowy w iPhone 

W naszym serwisie oferujemy wymianę tylnej klapki obudowy w każdym modelu iPhone. Przed samym procesem wypalenia klapki, bardzo ważne się sprawdzenie ogólnego stanu smartfonu, ponieważ bardzo często przy upadku i rozbiciu tylnej pokrywy, dochodzi do uszkodzeń wewnętrznych w laminacie i układach scalonych płyty głównej. W wyniku upadku w modelach X i nowszych bardzo często dochodzi do uszkodzenia funkcji Face ID. Wymiana pokrywy nie przywróci go do działania, natomiast całkowicie zamknie ci drogę do skorzystania z opcji wymiany urządzenia na wolne od wad. Pamiętaj o tym, aby dokładnie sprawdzić telefon, zanim zdecydujesz się na wymianę samej tylnej szklanej klapki.

Pęknięta może być wyłącznie szklana powierzchnia klapki oraz obiektyw aparatu. Tu należy mieć jednak na uwadze, że wraz z uszkodzeniem klapki i/oraz obiektywu aparat, może również dojść do uszkodzenia optyki samej kamery, przez co zdjęcia mogą wychodzić nieostre. W takim wypadku dodatkowo będzie trzeba wymienić kamerę.

Jeżeli metalowy korpus telefonu jest wgnieciony, krzywy, zdeformowany, wymiana samej tylnej klapki może być niemożliwa, gdyż zaburzona geometria korpusu nie pozwoli na jej osadzenie w korpusie. W takim wypadku konieczna będzie wymiana całego korpusu.

Po wymianie tylnej klapki zapewniamy prawidłową pracę ładowania indukcyjnego, ApplePay oraz wszystkich innych funkcji, które przed wymiana klapki działały prawidłowo. Nie zapewniamy szczelności na wodę, gdyż nie uznajemy oferowanej przez Apple szczelności na wodę. Zbyt wiele naprawiamy tych urządzeń po zalaniu.

Jak wygląda wymiana tylnej szklanej klapki obudowy w iPhone?

W pierwszej kolejności oceniana jest geometria korpusu, w którym ma zostać osadzona pokrywa. Jeżeli korpus jest prosty i nie zniszczony, po wymianie szyby na nową trudno będzie dostrzec jakąkolwiek ingerencję z naszej strony. Wklejona klapka będzie wyglądała jak fabryczna.

Obudowa tego iPhone X nie jest nigdzie obita. Narożniki mają odpowiednie zaokrąglenie. Osadzenie nowej szyby w tym korpusie nie będzie problemem.

W kolejnym kroku demontowany jest front urządzenia. Odpinana jest kamera i bateria. Telefon trafia do mapowania i wypalania kleju pod klapką przy użyciu lasera. Następnie wypalona pokrywa jest zdejmowana. Reszta urządzenia ponownie trafia do lasera na usunięcie pozostałości z kleju. Dzięki podwójnemu wypalaniu, całość kleju jest usuwana z korpusu, co gwarantuje idealne dopasowanie nowego szkła do naszego urządzenia.

Precyzyjny laser wypala wyłącznie stary klej pod rozbitą szybą, nie niszcząc nic poza nim.

Kolejnym krokiem jest nałożenie dedykowanego kleju do zamocowania nowej pokrywy na korpusie. Po nałożeniu nowej pokrywy, urządzenie trafia na zaciski i do wyschnięcia.

Tak wygląda iPhone X po wymianie tylnej szyby obudowy na nową.

Czas operacji wymiany tylnej pokrywy to około 5-7 godzin. Po tym czasie urządzenie najczęściej jest już gotowe do wydania Klientowi. Jednak klej używany do montażu pokrywy w pełni klej nową klapkę po 24h godzinach. Dlatego do czasu minięcia tego czasu, należy ograniczyć korzystanie ze smartfonu do minimum.

Idealny połysk, idealne spasowanie. Pozostaje jeszcze dopolerować całość i można wydawać Klientowi…

Wymiana tylnej szyby obudowy w iPhone 11 | iPhone 11 Pro | iPhone 11 Pro Max

W serwisie APPLEMOBILE.PL wprowadziliśmy właśnie usługę wymiany tylnej klapki w iPhonie 11, 11 Pro oraz iPhonie 11 Pro Max. Jeżeli masz uszkodzoną klapkę w którymś z tych modeli, zachęcamy do przeczytania artykułu dotyczącego oferty jej wymiany.

Zbita obudowa w iPhone? Wymiana klapki obudowy w iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max

Najczęstsze pytania i odpowiedzi 

            – Czy wymieniana jest cała obudowa telefonu wraz z bokami?

– Nie, wymieniana jest wyłącznie szklana pokrywa urządzenia. Dlatego też, aluminiowy korpus wraz z bokami muszą być w dobrym stanie, a geometria obudowy nie może być zaburzona.

 

– Czy po wymianie tylnej klapki u Was w dalszym ciągu będę miał gwarancję Apple na mój telefon?

– Nie. Wymiana tylnej klapki to trwała ingerencja w urządzenie, której nie można w żaden sposób ukryć. W przypadku posiadania gwarancji producenta i chęci jej zachowania, konieczne jest skorzystanie z programu wymiany urządzenia w całości na wolne od wad. Więcej na temat tego programu u naszej obsługi.

            – Czy montowana klapka jest oryginalną klapką Apple?

– Nie, Apple nie oferuje możliwości zamówienia samej klapki oraz jej montażu. W związku z brakiem takiego elementu, zamawiamy klapki o takiej samej jakości jak oryginalne. Wizualnie niczym nie różnią się one od tej, jaką producent montuje fabrycznie. Nowa klapka wygląda jak poniżej.

 

            – Czy wymiana klapki niesie za sobą jakieś komplikacje?

            – Wymieniając klapkę w naszym serwisie, korzystamy z najnowocześniejszej technologii cyfrowego sterowania ramieniem CNC z głowicą precyzyjnego lasera. Dlatego też ryzyko komplikacji po wymianie klapki to jakieś 0.1%. Gwarantujemy również prawidłową pracę indukcji oraz Apple Pay po wymianie klapki u nas.

            – W jakim czasie wymienicie klapkę w moim iPhonie?

            – W przypadku modelu iPhone 8 oraz 8+ czas ten wynosi około 5h. W modelach X/XS/Xr czas ten jest dłuższy i wynosi około 7-8h. Generalnie staramy się urządzenia przekazane nam rano, oddawać późnym popołudniem. Jednak nie możemy zagwarantować, że w tym czasie urządzenie będzie na pewno gotowe. Czasem schnięcie kleju trwa dłużej i czas naprawy może się wydłużyć.

Gdzie naprawić iPhone X / XS / XS Max / Xr / 8 / 8+ ze zbitą tylną szybą w Szczecinie?

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic) w Szczecinie, tuż przy nowej kawiarni Columbus Caffee, naprzeciwko delikatesów Społem.

APPLEMOBILE.PL

Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84)

tel: 500 132 200

tel: 889 277 288

http://serwis.applemobile.pl

@ serwis(małpa)applemobile.pl

 

Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19, z tym, że usługi serwisowe na poczekaniu są realizowane miedzy godziną 9, a 17.30. W sobotę czynny jest wyłącznie punkt przyjęć, gdzie obsługa wydaje oraz przyjmuje urządzenia z serwisu w godzinach 9-14.

Wymiana tylnej szyby obudowy w iPhone X XS XS Max Xr 8 8+ wysyłkowo

APPLEMOBILE.PL od wielu lat oferuje usługi serwisowe w systemie door-to-door. W menu na naszej stronie internetowej znajdziesz odnośnik do SERWIS APPLE, a następnie po jego wybraniu wystarczy, że klikniesz w Zgłoś naprawę wysyłkową. Wyświetlony formularz pozwoli założyć nowe zlecenie naprawy wysyłkowej.

iPhone XS po wymianie zbitej tylnej szybki obudowy na nową w APPLEMOBILE.PL. Po wymianie nie widać żadnych śladów ingerencji. Funkcja ładowania indukcyjnego i Apple Pay działa bez żadnych problemów.

Wystarczy go wypełnić, a następnie skorzystać z firmy, kurierskiej do zamówienia kuriera, który zgłosi się po uszkodzony telefon pod wskazany adres, a następnie po wykonaniu naprawy dostarczy go również pod adres wprowadzony w zgłoszeniu naprawy. Korzystając z naprawy wysyłkowej możesz bez wychodzenia z domu czy pracy zrealizować naprawę swojego telefonu w 2-3 dni robocze.

Naprawa zbita szybka obudowa klapka w iPhone X XS XS Max Xr 8 8+ | Naprawa iPhone Serwis Apple APPLEMOBILE.PL

4.8/5 - (37 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.