Najnowsza beta iOS 6.1.3, poprawia niedociągnięcia wykorzystane w jailbreaku Evasi0n
0

Najnowsza beta iOS 6.1.3, poprawia niedociągnięcia wykorzystane w jailbreaku Evasi0n

0

Evasi0nJak twierdzą przedstawiciele Apple, wraz z wypuszczeniem aktualizacji iOS do wersji 6.1.3, skończy się era najpopularniejszego jailbreaku w historii urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka. Beta najnowszej wersji systemu, rozwiązuje bowiem co najmniej jeden z problemów, który został wykorzystany przez oprogramowanie Evasi0n, pozwalające na dostanie się do konta ROOT.

Co najgorsze, informację tę potwierdza jeden ze współtwórców jailbreak?a, a mianowicie David Wang. Z jego wypowiedzi jasno wynika, że jeżeli chociaż jedna z pięciu największych obecnie dziur w systemie iOS zostanie załatana, wtedy jailbreak nie będzie miał możliwości funkcjonowania. Evasi0n mógłby oczywiście wymusić powstanie innych nieprawidłowości w działaniu systemu, te jednak szybko zostałyby usunięte przez Apple.

Nie ma co ukrywać, że Evasi0n cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Po premierze iOS 6.1.2, potrzebne było zaledwie kilkanaście godzin, aby pojawił się w pełni funkcjonalny jailbreak. W przeciągu kolejnych czterech dni, pobrało go aż 7 milionów osób.

Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o dostęp do aplikacji spoza iTUnes, ale także o możliwość zdecydowanie głębszej modyfikacji swojego urządzenia, według własnego uznania.

Chociaż iOS 6.1.3 rzeczywiście może być na tyle zabezpieczony, że zastosowanie obecnych metod dostępu do konta ROOT będzie niemożliwe, to Wang dodaje, że w takim przypadku konieczne będzie stworzenie po prostu całkowicie nowego jailbreak?a, który rozwiązać problem. Przynajmniej odnośnie tego jednego upgreadu.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *