Home Newsy Nadchodzą zmiany w TestFlight
Nadchodzą zmiany w TestFlight
0

Nadchodzą zmiany w TestFlight

0

Podczas minionej konferencji WWDC Apple zakomunikowało, że już niedługo wejdą w życie optymistyczne okiem użytkownika i dewelopera zmiany w obrębie usługi TestFlight, czyli możliwości testowania oprogramowania dedykowanego systemowi iOS zanim trafi ono do masowej dystrybucji i sklepu App Store.

Podczas konferencji zademonstrowano nową funkcję, która pozwoli na szybsze oraz trafiające do szerszego grona odbiorców udostępnianie aplikacji do testów. Wszystko sprowadzi się do opublikowania publicznego odnośnika do testowej aplikacji z poziomu portali społecznościowych, a nawet strony dewelopera. Umożliwi to zainteresowanym samodzielne zarejestrowanie się w programie testów. W ramach TestFlight będzie można testować aplikacje nie tylko przeznaczone dla systemu iOS ale również watchOS i tvOS.

Dotąd wymagane było wysłanie przez dewelopera odpowiedniego zaproszenia do testów w ramach TestFlight, co niosło ze sobą pewne problemy. Pierwszym było trudniejsze dotarcie do potencjalnych zainteresowanych. Deweloper bowiem musiał znać adres e-mail tychże użytkowników. Ręcznie i samodzielnie musiał on również przydzielać konkretne osoby lub ich grupy do testów.

Podobnie jak w przypadku obecnych regulacji TestFlight także w przyszłości limit testujących konkretny program wyniesie do 10 tysięcy osób. Deweloper będzie mógł również zmniejszyć te ograniczenia jeśli zajdzie taka konieczność. W każdej chwili też będzie można dezaktywować link lub całkowicie zakończyć testy.

Źródło: 9To5Mac

 

Nadchodzą zmiany w TestFlight

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *