Mówi się, że iPhone 16 Pro obsługuje Wi-Fi 7 i ultraszerokokątny aparat 48 MP
0

Mówi się, że iPhone 16 Pro obsługuje Wi-Fi 7 i ultraszerokokątny aparat 48 MP

0

Według analityka technicznego Jeffa Pu, przyszłoroczne modele iPhone 16 Pro i Pro Max powinny obsługiwać Wi-Fi 7 i ulepszony 48-megapikselowy obiektyw Ultra Wide. Analityk dał te informacje w opublikowanej notatce badawczej na temat branży technologicznej.

Urządzenia Wi-Fi 7 będą mogły jednocześnie wysyłać i odbierać dane w pasmach 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz. Zapewni to szybsze prędkości Wi-Fi, mniejsze opóźnienia i bardziej niezawodną łączność. Oczekuje się, że dzięki technologiom takim jak 4K QAM Wi-Fi 7 będzie oferować szczytowe prędkości przesyłania danych na poziomie ponad 40 Gb/s, czyli 4-krotnie więcej niż Wi-Fi 6E.

48-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw w iPhonie 16 Pro i Pro Max powinien umożliwić przechwytywanie większej ilości światła. Skutkuje to lepszymi zdjęciami podczas fotografowania w trybie 0,5×, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia.

Modele iPhone’a 14 Pro mają już 48-megapikselowy główny obiektyw. Wykorzystuje on „grupowanie pikseli” do łączenia danych z czterech pikseli na matrycy aparatu w jeden. Dzieje się to w celu lepszego rejestrowania przy słabym oświetleniu. Oczekuje się, że w przypadku modeli iPhone 16 Pro technologia ta zostanie rozszerzona na obiektyw Ultra Wide. Obecnie jest on obiektywem 12-megapikselowym.

Oznacza to również, że modele iPhone’a 16 Pro powinny być w stanie robić 48-megapikselowe zdjęcia ProRAW w trybie Ultra Wide. Te zdjęcia zachowują więcej szczegółów w pliku obrazu, co zapewnia większą elastyczność edycji i można je drukować w dużych rozmiarach.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *