Czy możemy spodziewać się super-teleobiektywu w iPhonie 16 Pro Max?
0

Czy możemy spodziewać się super-teleobiektywu w iPhonie 16 Pro Max?

0

Pojawiły się nowe plotki. Podobno iPhone 16 Pro Max może być pierwszym iPhonem z super-teleobiektywem peryskopowym, który mocno zwiększa zoom optyczny.

Informacje pochodzą z konta Weibo „Digital Chat Station”. To źródło dostarczało już dokładne informacje o planach Apple w przeszłości. Etykieta „super” lub „ultra” teleobiektywu jest zwykle przyznawana aparatom o ogniskowej powyżej 300 mm. Drastycznie one powiększają i przyciągają odległe obiekty. Teleobiektyw modelach iPhone 13 i 14 Pro ma ogniskową równą 77 mm. Zatem ogniskowa przekraczająca 300 mm w iPhonie 16‌ Pro Max byłaby bardzo dużym wzrostem.

Super-teleobiektywy są często używane do fotografowania sportu i dzikich zwierząt. Jednak rozmyte tła, które tworzą, sprawiają, że są one również przydatne do fotografii portretowej. Utrudnieniem jest oczywiście odległość pomiędzy fotografem a modelem.

Zmiana wydaje się być ułatwiona dzięki aktualizacji Apple do systemu teleobiektywów peryskopowych , począwszy od iPhone’a 15 Pro Max jeszcze w tym roku. W przyszłorocznych modelach ‌iPhone 16‌ Pro, Apple podobno planuje wprowadzić teleobiektyw do obu modeli „Pro”. Najwyraźniej umożliwiłoby to zwiększenie rozmiaru mniejszego modelu. W związku z tym wyposażenie iPhone’a 16‌ Pro Max w peryskopowy super-teleobiektyw umożliwiłoby utrzymanie zróżnicowania między dwoma urządzeniami „Pro” w przyszłym roku.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *