Mio MiVue M40 – patrz w przód i nie oglądaj się za siebie
0

Mio MiVue M40 – patrz w przód i nie oglądaj się za siebie

0

Właściciele jednośladów, z coraz większą euforią wyczekują cieplejszych dni, by rozpocząć sezon motocyklowy 2022. Nim na dobre zagości u nas ciepła wiosna, warto przygotować swój motocykl do bezpiecznej jazdy po polskich drogach i wyposażyć go w niezbędny zestaw rejestracji obrazu z przodu i z tyłu jednośladu.

MIO MiVue M40 – kamera, która patrzy wstecz

Najnowsza propozycja MIO dla fanów jednośladów to kamera do rejestrowania zdarzeń drogowych rozgrywających się za plecami kierowcy. MIO MiVue M40 jest urządzeniem współpracującym z kamerą MIO MiVue M700 do rejestracji obrazu z przodu. Doposażenie tego rejestratora o kamerę wsteczną pozwoli utrwalić obraz z kompletem informacji jak jego data, godzina, prędkość poruszającego się motocykla oraz współrzędne lokalizacyjne.

Łatwa samodzielna instalacja kamery

Niewielkie rozmiary urządzenia (60 x 60 x 22 mm) oraz masa 52 gramów sprawiają, że urządzenie można zainstalować w bezpiecznej i nieutrudniającej korzystanie z pojazdu lokalizacji z tyłu motocykla przy pomocy dołączonej ultramocnej dedykowanej taśmy dwustronnej 3M, bez obawy, że urządzenie odczepi się i zostanie zagubione.

Bezkonkurencyjna jakość nagranego materiału

Za to, aby ewentualny zarejestrowany materiał wideo przedstawiający agresywnego kierowcę za naszymi plecami był czytelny i jednoznaczny w ocenie przez funkcjonariuszy, dba wysokiej jakości matryca umożliwiająca zapis wideo w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Taka wysoka rozdzielczość pozwala na uwiecznienie bardzo szczegółowego obrazu, zawierającego nie tylko dokładnie widoczną rejestrację nagrywanego pojazdu, ale również samego kierowcę. Nawet jeżeli warunki oświetleniowe nie będą najlepsze, to uważany za bezkonkurencyjny przetwornik marki Sony STARVIS wsparty szklanym obiektywem z szerokim 130-stopniowym kątem widzenia i jasnością f1/6, gwarantuje dobrą widoczność, nawet po zmroku. Opracowana w laboratoriach MIO technologia Mio Night Vision jest najbardziej zaawansowaną na rynku w kwestii optymalizacji i korekcji rejestrowanego obrazu w czasie rzeczywistym. Pozwala zapisać film o najlepszej jasności i płynności dzięki automatycznemu dostrajaniu obrazu, jego kontrastu i bogatych kolorach w najcięższych warunkach oświetleniowych.

Urządzenie jest w pełni wodoodporne, dlatego też idealnie nadaje się do korzystania z niego na motocyklu i to nie tylko w piękny słoneczny dzień. Kamera do działania wymaga kompatybilnego rejestratora, na przykład MIO MiVue M700.

Kamera MIO MiVue M40 jest dostępna u partnerów marki MIO w cenie 549 zł.

Mio MiVue M40 – patrz w przód i nie oglądaj się za siebie

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *