Home Newsy Microsoft przygotowuje się do uruchomienia xCloud Game w Safari
Microsoft przygotowuje się do uruchomienia xCloud Game w Safari
0

Microsoft przygotowuje się do uruchomienia xCloud Game w Safari

0

Firma Microsoft prowadzi od dwóch miesięcy beta testy usługi xCloud Game na platformie Safari, Edge i Google Chrome. Samo uruchomienie usługi na wyżej wymienionych przeglądarkach ma zostać przeprowadzone w ciągu kilku następnych tygodni.

Microsoft chciał zaoferować platformę xCloud Game jako aplikację, która zostałaby udostępniona w App Store. Zasady firmy Apple nie pozwalają jednak na wprowadzenie sklepu/platformy z aplikacjami w AppStore przez zewnętrzne firmy. Tym samym Microsoft zapowiedziało, że zamierza zatem uruchomić xCloud Game, jako platformę, którą można uruchomić poprzez przeglądarkę internetową.

Słowa Microsoftu:

“W ciągu najbliższych kilku tygodni gry w chmurze w przeglądarce będą dostępne dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate. Dzięki obsłudze Edge, Chrome i Safari gracze będą mieli jedno kliknięcie od grania na prawie każdym urządzeniu. “

Microsoft przygotowuje się do uruchomienia xCloud Game w Safari

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!