Microsoft Office ze wsparciem dla Touch Bar

Microsoft Office ze wsparciem dla Touch Bar

0

Po premierze nowych MacBooków Pro z panelem Touch Bar w październiku zeszłego roku Apple oddało w ręce deweloperów narzędzia, które pozwalają na dostosowanie zewnętrznego oprogramowania pod nowy element interakcji z komputerem. Do grona takiego softu dołączył właśnie długo wyczekiwany pakiet biurowy od Microsoftu.

Firma z Redmond już parę miesięcy temu zapowiadała dodanie wsparcia dla Touch Bar w Microsoft Office dedykowanym jabłkowym komputerom. Dziś rozwiązaniem tym mogą się cieszyć wszyscy użytkownicy, bowiem pojawiła się aktualizacja tego oprogramowania przynosząca opisane wyżej zmiany. Niestety nie wszystkie programy z pakietu będzie można obsługiwać z poziomu dotykowego panelu. Na chwilę obecną wsparcie dostały aplikacje PowerPoint, Excel oraz Word. Firma jednak zapowiada, że niedługo do grona programów dołączy również Outlook.

Obsługę aplikacji z poziomu Touch Bar można uruchomić za pomocą specjalnego trybu nazwanego Focus Mode. Po jego włączeniu z tradycyjnego interfejsu użytkownika znikają niektóre elementy, które pojawiają się na pasku dotykowym nowych MacBooków Pro.

Warto wspomnieć, że aktualizacja podnosząca pakiet do wersji 15.31.0 jest darmowa.

Źródło: 9To5Mac

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *