Home Newsy Mapy Apple wyświetlają teraz miejsca szczepień przeciwko COVID-19
Mapy Apple wyświetlają teraz miejsca szczepień przeciwko COVID-19
0

Mapy Apple wyświetlają teraz miejsca szczepień przeciwko COVID-19

0

Firma Apple wprowadziła obsługę wyświetlania pobliskich dostawców szczepionek przeciwko COVID-19 w całych Stanach Zjednoczonych, wraz z godzinami pracy i linkami do ważnych informacji.

Firma Apple zaktualizowała dziś Mapy Apple z lokalizacjami szczepień przeciwko COVID-19 z VaccineFinder, bezpłatnej usługi online opracowanej przez Boston Children’s Hospital, która zapewnia najnowszą dostępność szczepionek osobom uprawnionym u dostawców i aptek w całych Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy mogą znaleźć pobliskie lokalizacje szczepień COVID-19 z paska wyszukiwania w Mapach Apple, wybierając Szczepionki COVID-19 w menu Znajdź w pobliżu lub pytając Siri: „Gdzie mogę uzyskać szczepienie na COVID?”

Aktualizacja jest najnowszym przedsięwzięciem firmy Apple, które ma pomóc użytkownikom w lepszym poruszaniu się po pandemii i podejmowaniu odpowiednich kroków w celu ochrony ich zdrowia. Apple Maps zawiera również:
  • Lokalizacje testowe COVID-19: w zeszłym roku firma Apple zaktualizowała Mapy Apple, aby wyświetlić miejsca testowania COVID-19 w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Holandii, Nowej Zelandii, Portugalii, Singapurze, Tajwanie, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych.
  • Aktualizacje lokalnych firm: Mapy Apple wyświetlają teraz moduły COVID-19 na wizytówkach biznesowych dla ponad 4400 lokalizacji, umożliwiając sprzedawcom detalicznym przekazywanie klientom informacji związanych z COVID-19, takich jak specjalne godziny zakupów.
  • Wiedza Siri na temat COVID-19: oprócz pomocy użytkownikom w znajdowaniu pobliskich placówek badawczych i miejsc szczepień, Siri może szybko zidentyfikować lokale gastronomiczne na świeżym powietrzu lub podać listę pobliskich restauracji oferujących dania na wynos. Siri Audio Briefs pomagają użytkownikom otrzymywać najnowsze wiadomości i informacje o pandemii za pośrednictwem krótkich podcastów od zaufanych dostawców wiadomości, a Siri może również udzielić wskazówek i zasobów z CDC, jeśli zostanie zapytany: „Skąd mam wiedzieć, czy mam koronawirusa?”

Źródło: Apple.com

Mapy Apple wyświetlają teraz miejsca szczepień przeciwko COVID-19

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!